Zavrieť

Porady

Daň. priznanie -STRATA

SZČO dosiahla v roku 2003 stratu. Tohto roku vykázal kladný daň. základ. Podľa ktorého paragrafu si má uplatniť stratu? §30 alebo §52 odst. 8 . Neviem či to mám uviesť na ridku 51 alebo na riadku 53 daňového zákona.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Uplatňuje si stratu podľa § 30, teda podľa nového zákona.

    Do riadku č. 53 napíšeš rok z ktorého je tá uplatňovaná strata a na pravú stratu tohto riadku napíšeš nie plnú sumu výšky straty ktorú mal, ale LEN TÚ VÝŠKU STRATY, KTORÚ SI V TOMTO ROKU UPLATŇUJE.


    Ahojky

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Katka, ak za r.2004 vyšla nová strata, vypisuje sa "stratová " tabuľka v DP za r.2004?

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Ak ti vyšla strata na riadku č. 44, tak vypisuješ stratovú tabuľku na riadku č. 58.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Nevadí, možno to pomôže niekomu inému.


    Nie u PO sa to nepíše do stratovej tabuľky.

    Ahoj

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Katarína STR
    Uplatňuje si stratu podľa § 30, teda podľa nového zákona.

    Do riadku č. 53 napíšeš rok z ktorého je tá uplatňovaná strata a na pravú stratu tohto riadku napíšeš nie plnú sumu výšky straty ktorú mal, ale LEN TÚ VÝŠKU STRATY, KTORÚ SI V TOMTO ROKU UPLATŇUJE.


    Ahojky
    Ďakujem za radu. Urobila som to tak ako si napísala, riadok 53.

    eurocorp je offline (nepripojený) eurocorp

    eurocorp
    V roku 2003 mi vyšla v JU daň.strata 4200,-Sk. Tento rok mi vyšiel zisk. Môžem si daň.stratu 4200,-Sk odrátať celú alebo len 1/5.Moc ďakujem.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    eurocorp
    V roku 2003 mi vyšla v JU daň.strata 4200,-Sk. Tento rok mi vyšiel zisk. Môžem si daň.stratu 4200,-Sk odrátať celú alebo len 1/5.Moc ďakujem.
    môžeš si ju odrátať celú

    allicie je offline (nepripojený) allicie

    allicie
    Čo znamená LEN TÚ VÝŠKU STRATY, KTORÚ SI V TOMTO ROKU UPLATŇUJE.?

    Keď vykázal za rok 2003 stratu 19000, napíše ju do riadku 53 ako: 2003 19000, teda celú čiastku? Či ako?

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    To znamená, že keby si v roku 2003 mala napríklad stratu 200.000,- Sk a v roku 2004 by si mala zisk 12.000,- Sk, tak do toho riadku 53 napíšeš sumu 12.000,- SK. To je teda suma, ktorú si skutočne uplatňuješ. Nebudeš tam písať sumu 200.000,- SK ale len tých 12.000,- SK

    OK?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.