Zavrieť

Porady

DPH - ORANGE

Prosim o radu: Som cerstvy platca DPH a na firemnom telefone v januari som sa zucastnila hlasovania SUPERSTAR. Na doslej FA mi teda figuruje aj polozka Hlasovanie - superstar. Akym sposobom to zauctovat? Je potrebne to nejakym rozdelit? Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Nuž.. to hlasovanie dať ako výdavok neovplyvňujúci daň...a DPH.. výjde ti z toho nejaká koruna... uplatnila by som si celú DPH...teda iba v tom prípade, že tá suma za hlasovanie nie je nejaká viacčíselná :-)

    retep je offline (nepripojený) retep

    retep
    O sumu pripadajúcu na SMS za hlasovania na SS teda pomernú časť DPH si treba znížiť odpočítanie DPH. /§49 ods,2/

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Môj šef tiež mal hlasovanie superstar a dala som to ako neovplyvňujúce ZD a tiež som aj DPH ponížila.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    súhlasím, nedaňový výdavok bez nároku na odpočet......(a dobre lustrujte aj doklady z ERP, ľudia zvyknú pri pokladni kúpiť limonádu,žuvačky atp., pri dlhom bločku to môže ujsť pozornosti)

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Ja som tiež dala čiastku SMS Superstar do neovplyvňujúci ZD, ale DPH som neponížila. Je to veľká chyba?

    simonka je offline (nepripojený) simonka

    simonka
    Práve som mala kontrolu na DPH a nemala som poníženú DPH z hlasovania a hneď mi to bolo vytknuté a odpočítané. Takže DPH odpočítavať a hlasovanie do neovplyvňujúcich.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Ako kontrolujete používanie mobilu pre súkromné a služobné účely ? Dá sa to nejak zistiť, či bol používaný len na súkromné účely? Ďakujem
    3_8_11v.gif  

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Podľa mňa to sa nedá nijak kontrolovať. Podľa mňa by sa to mohlo riešiť aj tak, že čo je nad rámec paušálu, to zaplatí tá dotyčná osoba, ktorá firmený mobil používa (treba spísať takú dohodu, ak sa prizná, že ho používa aj na také účely)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.