Zavrieť

Porady

Daňové výdavky

Neodpočítateľná DPH na účte 548 môže ísť do daňových výdavkov? Aký paragraf?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Katy a R Pozri príspevok
    a čoby nie ? - veď keď obhájiš

    Ja keď raz budem chodiť pásť ovce na Chamarovú - tak si veru kúpim bycigeľ. a nedám sa odbiť pri kontrole
    No ja už týžden mam odstaveneé auto a jazdím na bicykli vsade. Ale mam starý a chcela by som kupiť novy... nove auto by mi prešlo, tak prečo nie bicykel? či mam si urobiť fotku na bicykli pred danovym uradom kde v ruke drzim danove priznanie a nesiem ho na podatelnu?

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    viem, že nám kedysi v r. 99 účtovníčka zabudla uplatniť DPH z lesing. prirážky, vtedy ju preúčtovala ako neuplatnenú DPH a v daňovom priznaní to uviedla ako pripočítateľnú položku

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Tu ide vlastne o DPH, ktorá nebola uplatnená pri leasingu (fin.prenájme od 1.1.04) a hlavne o neuplatnenú DPH pri nadobudnutí dopr.prostr.z členského štátu, kde sme si to nemohli odpočítať. Ide o významnú sumu, takže mi to nebude jedno...

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Tak keď tomu dobre rozumiem, ide to do daňových výdavkov. Však?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a čoby nie ? - veď keď obhájiš

    Ja keď raz budem chodiť pásť ovce na Chamarovú - tak si veru kúpim bicygeľ. a nedám sa odbiť pri kontrole

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Cesťáky? No tie sa pri aute robia preto aby sa preplácali cestovné náhrady - kilometrovné, PHM, stravné a podobne... Tak neviem ze ci by ich bolo treba...
    Ci? Mozno sa mýlim...

    V bratislave mame uz take stavy, ze bicyklom som rychlejsie ako autom, a o lacnejsie ani nehovorim.... ja chcem bicykel do nákladov !
    Katy a R a keď pôjdeš do Košíc??? pracovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.