Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie

To mi tu fakt nikto neporadí? Je možné uplatniť si vo výdavkoch zdravotné poistenie pokiaľ som vykonávala príležitostnú prácu - nie závislú činnosť, ktorá je dnes predmetom podnikania?

ďakujem
Petra
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Fair Jobs
    To mi tu fakt nikto neporadí? Je možné uplatniť si vo výdavkoch zdravotné poistenie pokiaľ som vykonávala príležitostnú prácu - nie závislú činnosť, ktorá je dnes predmetom podnikania?

    ďakujem
    Petra
    skús definovať "zdravotné poistenie" trošku bližšie ... mňa napadá platenie ZP z Dohody o vykonaní práce ... ale z tvojho zadania otázky, to vôbec nie je jasné ... a výdavky? to akože si SZČO?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Výdavky na zdravotné poistenie je v každom prípade možné uplatniť si vo výdavkoch a znížiť si tak základ dane.

    Napr. študent, ktorý si platil v roku 2004 ZP sám, lebo mal príjmy nad 3000 Sk (povedzme z dohôd o BPŠ), má nárok uplatniť si toto poistné.

    erve je offline (nepripojený) erve

    erve
    Ako je to z odvodom zdravotného poistenia za pracovníka, ktorí má za celý mesiac neospravedlnenú absenciu. Ak platí odvod zamestnávateľ, vznika pohľadávka organizácie voči zamestnancovi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.