Zavrieť

Porady

potrebujem súrne pomocť!!!

našiel by sa niekto kto by mi skontroloval jednoduché účtovníctvo! prepadol ma strašný pocit že mám všetko zle alebo skor že ja všetko robím úplne jednoducho a to je určite zle. používam alfu a som z nitry!
na cene by sme sa dúfam dohodli!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    a prečo máš taký dojem, alfa to robí veľmi dobre, skús napísať v čom máš pochybnosti

    ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

    ajula1
    ja viem že je neskoro ale aj tak ...
    pochybosti mám vo všetkom proste by som to fakt chcela skontrolovať a poradiť. neni som účtovníčka len to robím mužovi ale teraz ked som objavila tento účtovnícky pokec som fakt vedľa....takže som úplne hotová...

    ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

    ajula1
    alfa to môže robiť dobre ked ja som z toho vedľa...
    ale veľmi by som to fakt chcela vedieť....

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    muž je malý živnostník, platca DPH? asi nie, mzdy robí? a v čom vidíš problém? že máš zle nahodené a zatriedené doklady? koľko ich je? totiž, ked ich nie je veľa, tak sa možno niekto ozve, vysoký dátum, to je fakt, robíš odpisy? skús trošku opísať, ja som síce z KE ale možno ti budem vedieť pomôcť aj takto

    ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

    ajula1
    muž nie je platca DPH je malý živnostník nemáme ani zamestnanca len jedného na dohodu o vykonaní práce. s tým robím každý mesiac zmluvu odvádzam za neho úrazové poistenie a vyplácame mu mesačne 500sk a z toho odvádzam samozrejme daň. to dúfam robím správne.
    ale robím všetko jednoducho teda mám len príjmy a výdavky. nevediem anii knihu faktúr čo by som asi mala. my sme robili asi 4 faktúry ale tie som zaevidovala len vo faktúrach. tovar nakupujem asi tak že zoberem si faktúru a zaplatím ju potom osobne o pár dní. ale ja to dávam ako výdavok za tovar v ten den v ktorom bola vyplatená. inak mám väčšinou len klasické bločky.takto všetko účtujem len v peňažnom denníku....

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    no s dohodami by nemal byť problém, v exceli si urob Knihu pohľadávok, ale si nahod faktúry do pohľadávávok a vytlač knihu pohľadávok. Faktúry došlé aj ja dávam rovno do pokladne, lebo cez pokladnu sa vsetko uhrádza, BU nemám vôbec. No a takto potom účtuj nadalej. tam nemáš čo pokaziť, len ked máš náhodou také bločky ktoré nevieš či dať alebo nedať do účtovníctva, tak sa poraď

    ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

    ajula1
    tak myslíš že môžem kľudne odovzdať daňové priznanie teda v podstate príjmy aj výdavky by mi mali sedieť....aj ked nemám tieto faktúry takto evidované.

    ale práve som zistila že ked som zrátala z pokladničnej knihy príjmy vyšli mi iné ako čo mi ukazuje alfa teda nahodené a prišla som na to že jeden mesiac ked zrátam denné tržby z poklad.knihy nesedí mi to z mesačnou uzávierkou?
    a neni tam žiadne storno...čo s tým?

    a ešte sa spýtam odvod dane za toho dohodára mám účtovať v alfe ako?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    S21
    no s dohodami by nemal byť problém, v exceli si urob Knihu pohľadávok, ale si nahod faktúry do pohľadávávok a vytlač knihu pohľadávok. Faktúry došlé aj ja dávam rovno do pokladne, lebo cez pokladnu sa vsetko uhrádza, BU nemám vôbec. No a takto potom účtuj nadalej. tam nemáš čo pokaziť, len ked máš náhodou také bločky ktoré nevieš či dať alebo nedať do účtovníctva, tak sa poraď

    Došlé fa dáva do záväzkov v Alfe pri úhrade v hotovosti si krásne vyberie cez F7 , ktorú potrebuje priradiť k účtovnému prípadu . V Alfe má aj knihu pohľadávok , neviem načo by to bolo treba v exceli . Som z okolia NR ak by mi vyšiel čas , môžeme sa na to pozrieť , ale mám toho ešte strááááááááášne veľa .

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    ja by som skontrolovala doklad po doklade, kde sa stala chyba a daň sa účtuje do dane zo mzdy, no neviem presne ako to robí alfa, nemám tu alfu, ja neúčtujem mzdy, ale skúsim pozrieť doma

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    ten excel bola jedna z možností, ja tiež tlačím z alfy a záväzky neevidujem, aj tak platím z pokladne

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    S21
    ten excel bola jedna z možností, ja tiež tlačím z alfy a záväzky neevidujem, aj tak platím z pokladne
    Pokiaľ máš došlé faktúry , tak ich eviduješ v záväzkoch aj keď ich platíš v hotovosti .

    ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

    ajula1
    takže musím to tak robiť....?
    ale nemalo by to ovplyvniť celkový výsledok či hej?
    chcem vedieť či môžem odovzdať DP a potom to prípadne prerobiť ???

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ajula1
    takže musím to tak robiť....?
    ale nemalo by to ovplyvniť celkový výsledok či hej?
    chcem vedieť či môžem odovzdať DP a potom to prípadne prerobiť ???
    Pozri , nepanikár, ešte si to v kľude pozri prekontroluj termín je až 31.3.2005 . Tie tržby by som si skontrolovala , lebo to čo prijmem do kasy , musím mať zaúčtované aj v pokladni . Odkontroluj si denné uzávierky z reg.pokladne s účtovým zápisom . Chyba sa musí nájsť .

    S21 je offline (nepripojený) S21

    S21
    ak to prerobíš nič sa nestane, ale ja by som najprv prerobila a potom dala danove, ešte stihaš, je to vlastne jednoduche, len nahodiš medzi tie závazkytie faktury a potom cez pokladnu uhradis, tak ako písala Zita.

    Ja som mala tento rok len fa za mobil, nedávala som ich medzi záväzky

    ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

    ajula1
    už fakt panikárim....pokúsim sa dať to nejako dokopy...
    ale fakt mi už šibe teraz som z tej dani mimo alfa ponúka len tieto možnosti tak kde to dať?
    daň z príjmov? alebo
    odpočítateľné od základu dane
    neovplyvňujúci daň z príjmov...?
    už som fakt v strese a nefunguje mi hlava..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.