Zavrieť

Porady

vyradenie , odpis ťažného koňa

Dobrý deň,
živnostník (ťažba dreva) si v januári 2007 kúpil za 65000,- Sk ťažného koňa, v júni kôň ochorel a musel byť utratený.
V 01/2007 som ho zaradila do majetku, ale odpisovať ho nie je možné, pretože k 31.12.07 už v majetku nebol.Náklady na veterinára a kafilériu som účtovala do prev. réžie. Ako mám zaúčtovať vyradenie koňa z majetku v deň jeho likvidácie? Interným dokladom a na sumu 65000,- do prev. réžie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    frézia Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    živnostník (ťažba dreva) si v januári 2007 kúpil za 65000,- Sk ťažného koňa, v júni kôň ochorel a musel byť utratený.
    V 01/2007 som ho zaradila do majetku, ale odpisovať ho nie je možné, pretože k 31.12.07 už v majetku nebol.Náklady na veterinára a kafilériu som účtovala do prev. réžie. Ako mám zaúčtovať vyradenie koňa z majetku v deň jeho likvidácie? Interným dokladom a na sumu 65000,- do prev. réžie?
    Preukázaný úhyn alebo nutná porážka zvieraťa zo základného stáda sa v zmysle § 21 ods. 2 písm. e) ZoDP nepovažuje za škodu (t.j. nedaňový výdavok), daňová zostatková cena je v plnej výške daňovým výdavkom.
    V deň likvidácie koňa sa na karte dlhodobého majetku zaznamená ukončenie používania na podnikanie a vyradenie z dlhodobého majetku. Do prevádzkovej réžie sa daňová zostatková cena zahrnie až 31.12. v rámci uzávierkových operácií ako nepeňažná operácia na základe interného dokladu (napr. vyraďovacieho protokolu, potvrdení o úhyne a likvidácii.).
    Naposledy upravil andrej_rv : 22.02.08 at 16:28

    vyradenie , odpis ťažného koňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.