Zavrieť

Porady

nespravne zauct.zavazky

Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim vas o radu, mam zavazky min. 4r.stare,neviem ku kt.fakturam sa viazu,v skutocnosti su vsetky zavazky splnene,je to chyba uctovnictva. je mozne ich oductovat do nakladov ako danovy naklad?

2] co v takom priapade ked uz raz boli v minulosti zauctovane ale pre neznalost uctovnicky na opacnu stranu cize sa zavazok navysil.... (napr.588/336) nejak si to nevsimla pani uctovnicka....
Usporiadat
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
aha takze ty si to este nedoriesila?
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Majka
prosim vas o radu, mam zavazky min. 4r.stare,neviem ku kt.fakturam sa viazu,v skutocnosti su vsetky zavazky splnene,je to chyba uctovnictva. je mozne ich oductovat do nakladov ako danovy naklad?

2] co v takom priapade ked uz raz boli v minulosti zauctovane ale pre neznalost uctovnicky na opacnu stranu cize sa zavazok navysil.... (napr.588/336) nejak si to nevsimla pani uctovnicka....
Skôr by som povedala, že sa bude jednať o daňový výnos, resp. pri takých, kde vieš dokázať, že bol zle zaúčtovaný by možno prešiel aj nedaňový.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

kuko,

upne som to nedoriesila ja som le nasla chybu preco tie zavazky vyskocili o raz tolko.... no a teraz neviem co s tym. tak ako pise luba mal to byt vynos a nie naklad. najradsej by som ten zapis v r. 03 preuctovala ale to by som musle zmenit a opravit danove priznanie. moja uvaha je teraz ze ci mam najprv opravit tu chybu v r. o3 + opravne dan.priznanie a na ten spravny stav nadviazat uzavierku r. o4 a urobit spravne dan.priznanie r.o4 podla skutocneho stavu. co si o tom myslite? je mozne aby som to takto naraz vsetko opravila? v r. o3 sa mi zmeni HV to mi je jasne a dan z prijmu dorovnam.
prosi o vas nazor a skusenost ci by to bolo korektne.
dakujem vam
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Bohužiaľ, nemôžeš už vstupovať do uzavretého obdobia. Musíš mať počiatočné stavy zlé... a môžeš ich opravovať len v tom roku, v ktorom si na to prišla, čiže v r. 2004. Opravy si daj ako neovplyvňujúce daň r. 2004 a budeš vedieť presné sumy, ako máš spraviť dodatočné za rok 2003. Tak som opravovala aj ja na základe pokynov auditorov.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

No, majka, už som myslela, že sa ani neozveš, fajn, že sa ti ako tak darí. Asi si prišla na chyby. Daj dodatočné, ak treba, to je najlepšie riešenie. Babenko, a čo keby sa tvárila, že nevstúpila do minulého obdobia, len že bolo všetko zle vypísané a podala by správne všetko vypísané s dodatočným DP?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ahoj Sany,

ako myslis tym ze tvarit sa ze bolo zle vypisane? ze som dala uzavierku a nebolo vsetko kompletne zauctovane? a potom som zistila -teraz..? nkdy som nerobila dodatocne DP iba k DPH tam som douctovala co bolo treba a chybalo a potom na novo vypisala. takto sa robi aj toto? fakt neviem ako toto opravit. urcite tu niekto mal podob.problem, alebo som jedina ktora mala take bludy v uctovnictve, bohuzial je vela takych uctovnicok ktore uctuju a upravuju si podla seba a svojskych zakonoch ako im to pasuje a vobec im nevadi ze to nie je spravne hlavne ze ma oductovane v nakladoch sakra. fakt,upravila si ZS namiesto minusom plusom, potom oductovala do nakladov a ked som teraz opravila spravne ZS tak sa mi to raz tolko napocitlo a to su nie male sumy. spolu z 3 uctov to robi cca 200tis.

prosim o kazdu radu kto by mal skusenst.dakujem.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

babaenko vies mi prosim poradit viac? co mam urobit a ako by bolo najvhodnejsie? tebe to odsuhlasil auditor? ak ano malo by to byt ok, prosim porad sa o skusenost.dakujem
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

No ja som jeden rok zle zaúčtovala odpisy, neviem, prosto mi zblbol SW, ktorý mi to rátal. Tak som to zaúčtovala nanovo, dala som dodatočné, aj novú súvahu a výsledovku a v pohode. Akurát mi pozrela správkyňa, že čo daň, ale bola vysoká strata, takže sa akurát znížila strata. Možno by sa dalo vyhoriť na chybu SW - z hľadiska daňového, ale zas ťa môžu vypokutovať, že ako bola robená inventúra - vedenie účta, ale pokuta sa odvíja od obratu. Preber to so šéfom, čo je ochotný risknúť, ale raz sa to musí dať na poriadok aj za cenu pokuty.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

sany,
no jednoznacne tazko sa na nieco vyhovarat ak spravca dane povie ze bol poruseny zakon o cutvovnictve inventarizacia uctov tak mam smolu. dan by sa nemala menit,vznikne vysok ktory neovplyvni zaklad dane - si myslim.
Takze opravne sa robi tak ze opravim,zauctujem co mam spravim nove vykazy a vysporiadam dan ak vznikne iny zaklad dane. ak by som to takto mohla urobit tak r. 04 spracujem so ZS takymi ake maju byt a nebol by problem.

toto ucto je s.r.o. mojho stryka ktory je sam sebe sefom a ma traumu aku firmu prebral od rodiny ktora bola v krize aale netusil ake problemy v tej firme su.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prsosiiiiiiiimm poradi mi niekto ?
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Spravcu dane v prvom rade zaujima, ci bola spravne odvedena dan.Neviem, ako ti to vychadza, ale ja by som si nastavila hlavne spravne ZS, aby bol rok 2004 O.K. Ale ak ti opravy neovplyvnia základ dane roka 2003, tzn., že nemusíš dodaňovať, opravila by som aj ten. A prepáč, ja sem dnes len tak odbieham, pripravujem sa na príchod rodiny z lyžovačky (varím a tak...)
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

teda ak neovplyvnia zaklad dane nemusim podat ani opravne dan.priz. za r. 03? alebo ano?
sany ty si moja utecha
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ludkovia nik mi nevie poradit????prosim
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Majka, veľa si toho nenapísala, ale mala by si presne vedieť z predchádzajúcich rokov, ako to bolo zaúčtované, čiže ten nesprávny účtovný zápis. V roku 2004 si otvor analytické účty, na ktorých budeš opravovať tieto chyby, aby si presne vedela, ako si to opravovala. Vymínusuješ nesprávny zápis a zaúčtuješ ako to má byť. Podľa výsledku sa rozhodneš, či budeš podávať dodatočné daň. priznanie, alebo to zahrnieš v r. 2004 ako pripočítateľné a odpočítatreľné položky. Neviem, či Ti to takto stačí.
Som tu ešte chvíľu, ak máš nejaké nejasnosti, tak sa pýtaj, dúfam, že Ti budem vedieť poradiť.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Zuzanka, vies ono je to tak ze boli nahodene pasivne ucty plusom a pod. takze ona oductovala stare zavazky 588/336 a pod. a ked som ja upravila ZS tak ako maju byt tak sa mi to zduplovalo napri. aj na to uvedenom ucte 336. takze v snahe oductovat do nakladov a zbavit sa cisiel ktore nie su pravdive teraz to mam zduplovane. ono to v podstate mal by vynos nie naklad. a dala to danovo uznatelny naklad. ja uz fakt neviem co skor. zuzka co by ti pomohlo pre info aby si ochopila co vlastne mam za zachoriny?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

zuzka co tym myslis "Vymínusuješ nesprávny zápis a zaúčtuješ ako to má byť" nemozem urobit ID v r. 04 s popisom storno zapisu ID1 z r. 03 . alebo ano?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Majka, chápem dobre, že si počiatočné stavy opravila natvrdo, ako by mali byť správne?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ano aktivny ucet na stranu aktiv a pod. tak ako to ma spravne byt. opravila som to na zaciatku r. 03 a kedze v priebehu r. 03 bolo oductovanie tak sa to napocitalo. zrazu mi na 381 vyskocila suma 60 tis. na 366. 79000 a pod. pred tym tam bola polovica co tiez bol nezmsyel, vsetko je vysporiadane voci soc. poist. a pod. takze to boli bludy, kt. chcela oductovat. ono by to bolo ok. keby ZS mala spravne nahodene ale nemala...... a preto to....
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Presne tak, vymínusuješ ten nesprávny zápis a zaúčtuješ ako to je správne ID a v r. 2004 nie v r. 2003. Otvor si jeden ID kde bude robiť opravy tých zlých zápisov a taktiež aj tie anal. účty, aby si to mala spolu.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Čiže učtovníčka pred Tebou mala nesprávne zaradené účty v aktívach a pasívach?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať