Zavrieť

Porady

Číslo účtu na DP

Ahojte.

Môže sa v DP (A) použiť číslo účtu, ktorého majiteľom nie je daňovník uvedený na DP? Ide mi o XI. oddiel - žiadosť o vrátenie preplatku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Ak je to číslo účtu uvedené daňovníkom priamo na priznaní resp. žiadosti o vrátenie preplatku, podľa mňa áno. Pred 2 rokmi som mal podobný prípad (v rámci združenia sa vracal preplatok na účet s celkom iným menom) a prešlo to v pohode.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    ĎakujemMáte všetci rovnaký názor?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Janka6685
    Ahojte.

    Môže sa v DP (A) použiť číslo účtu, ktorého majiteľom nie je daňovník uvedený na DP? Ide mi o XI. oddiel - žiadosť o vrátenie preplatku.
    Na záver témy - môže, dnes som to konzultoval so správkyňami na DÚ. Platí to aj pre priznanie B.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    andrej_rv
    Na záver témy - môže, dnes som to konzultoval so správkyňami na DÚ. Platí to aj pre priznanie B.
    To som rada, lebo už som všetky DP odovzdala. Teraz viem, že ak by tam aj boli nejaké chyby (lebo som to robila prvýkrát a hneď ich bolo viac), táto to nebude.

    Ďakujem

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Janka6685
    To som rada, lebo už som všetky DP odovzdala. Teraz viem, že ak by tam aj boli nejaké chyby (lebo som to robila prvýkrát a hneď ich bolo viac), táto to nebude.

    Ďakujem
    Určite tam môže byť aj iné číslo účtu, len potom nemôžeš urgovať DÚ, že ti to neposlal na číslo účtu, kde by si chcela, ale na to ktoré si uviedla.
    A chyby? Tie nerobí len stroj, ale človek áno, veď práve preto je aj človekom.
    A ty by si chcela byť bez chyby? Ja nie, veď potom by som sa nemohla ani s manželom pohádať, lebo by som bola bezchybná, ani teraz kecať na Porade, ale leštila by som striebro v almare ale písala vnukom slohy! Bože, ja som zabudla, mám napísať list priateľovi pre siedmaka! Ale čo si vlastne takí siedmaci píšu?!!!
    No, to musím ešte dnes zmáknuť, aby som mu to na zajtra nachystala, on mi zasa radí s PC, takže - musíme si pomáhať!

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    ondrejvla
    Určite tam môže byť aj iné číslo účtu, len potom nemôžeš urgovať DÚ, že ti to neposlal na číslo účtu, kde by si chcela, ale na to ktoré si uviedla.
    A chyby? Tie nerobí len stroj, ale človek áno, veď práve preto je aj človekom.
    A ty by si chcela byť bez chyby? Ja nie, veď potom by som sa nemohla ani s manželom pohádať, lebo by som bola bezchybná, ani teraz kecať na Porade, ale leštila by som striebro v almare ale písala vnukom slohy! Bože, ja som zabudla, mám napísať list priateľovi pre siedmaka! Ale čo si vlastne takí siedmaci píšu?!!!
    No, to musím ešte dnes zmáknuť, aby som mu to na zajtra nachystala, on mi zasa radí s PC, takže - musíme si pomáhať!
    Vďaka za povzbudenie. Ja viem, že nikto nie je bez chyby, ale vysvetli to daňovákom Btw, o čom si tak môžu písať siedmaci? O tom, akú majú novú hru na playstation, alebo na PC, s kým sa pobili, koľkokrát sa nich pozrela a usmiala nejaká holka, že ich nebaví škola, že učky sú trápne, rodičia ešte viac...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.