Zavrieť

Porady

Prihlásenie do poisťovní

Môžete mi prosím niekto poradiť??Pri prihlásovaní zamestnanca do SP a VšZP stačí ak si vytlačím, vypíšem prihlášky a zanesiem do poisťovní???Potom už je automaticky prihlásený????
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katarinaX Pozri príspevok
    Môžete mi prosím niekto poradiť??Pri prihlásovaní zamestnanca do SP a VšZP stačí ak si vytlačím, vypíšem prihlášky a zanesiem do poisťovní???Potom už je automaticky prihlásený????
    Ďakujem
    Do SP musíš prihlásiť cez RLFO-cez EZU- elektronicky, aleabo manuálne. Do ZP cez Oznámenie zamestnáv.- tam nie je podmienka elektronicky. DO SP je povinnosť prihlásiť pred vykonáv. prác.

    Gabca je offline (nepripojený) Gabca

    som zena :-) Gabca
    bezne posielam RLFO postou a nikto mi to nevratil,. len ked som uz prekrocila limit 9 zamestnancov, tak ma upozornili a musela som firmu zaregistrovat a odvtedy musim tu konkretnu firmu zasielat elektronicky.

    katarinaX je offline (nepripojený) katarinaX

    katarinaX
    ide o to, že chcem prihlásiť do poisťovní nového zamestnanca.Naša firma má 2 zamestnancov. Takže stačí ak tie prihlášky ručne vypíšem a zanesiem na poisťovňu???????
    Ďakujem vopred za každú odpoveď.

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    ...ano staci rucne...ale treba davat pozor co sa pise v navode na vypisanie...raz som totizto vypisovala ELDZ a nesimla si zakaz bodiek a vratili mi to spat....cize datumy a pod. vypisovat vo forme 28022008

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katarinaX Pozri príspevok
    Ešte posledná otázka, treba pri prihásení aj registračný list???
    To,že do SP prihlásiš cez RLFO je uvedené v prísp. č.2.

    denisie je offline (nepripojený) denisie

    denisie
    katarinaX Pozri príspevok
    Ešte posledná otázka, treba pri prihásení aj registračný list???
    veď pri prihlasovaní sa podáva registračný list FO

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mimochodom, všetky poisťovne majú svoje stránky, na ktorých uvádzajú povinnosti zamestnávateaľa. Stačí tam nakuknúť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.