Zavrieť

Porady

zamestnanie popri predĺženej rodičovskej dovolenke

Dobrý deň.
Prosím Vás o radu v oblasti person.
Máme uchádzačku o zamestnanie, ktorá je na predĺženej rodičovskej dovolenke a chce pracovať na 7,5 hodín. Môžeme ju zamestnať?
A ako je to pri normal rodič. dovol.
Verím, že mi poradíte.
Vopred ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

KvetkaK
Jasné, že ju môžete zamestnať. Už len záleží na tom, či ona príde o rodičovský príspevok alebo nie, že kam bude dávať dieťa, keď bude v práci. Ak bude dieťa v škôlke, na ktorú prispieva štát, tak nárok na rodičovský príspevok nebude mať.

tisovec je offline (nepripojený) tisovec

tisovec
Ďakujem.
Prosím Vás a viete mi poradiť ohľadom zdravotníckej starostlivosti? Vlastne rozchádzame sa v názoroch s kolegyňou. Ja tvrdím, že pri 100 zamestnancoch musí byť podľa zákona zdrav.starost. a pri vstupe do zamestnania cez túto službu prejsť preventív.prehliadkou.

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ninna
tisovec Pozri príspevok
Ďakujem.
Prosím Vás a viete mi poradiť ohľadom zdravotníckej starostlivosti? Vlastne rozchádzame sa v názoroch s kolegyňou. Ja tvrdím, že pri 100 zamestnancoch musí byť podľa zákona zdrav.starost. a pri vstupe do zamestnania cez túto službu prejsť preventív.prehliadkou.
Nerozumiem celkom otázke? Predsa vstupná prehliadka preventívna musí byť pri nastupe vždy a u každého zamestnanca, nieje to ohraničené počtom zamestnancov v podniku.

tisovec je offline (nepripojený) tisovec

tisovec
Ospravedlňujem sa za dlhší čas odmlky,ale pracov. povinnosti ma úplne pohltili. V prvom rade ďakujem za predchádzajúcu odpoveď, ktorá sa týkala zamestnania popri predlženom rodičovskom.
Tú druhú položenú otázku ohľadom zmluvy s pracovnou zdravotnou službou som pochopila tak, že ju musí mať každý zamestnávateľ bez rozdielu na to v akom odvetví ľudí zamestnáva a bez rozdielu koľkých ich zamestnáva.
Ale možem sa mýliť alebo nie?
Pokiaľ si myste niečo iné prosím napíšte!
Veľmi pekne ďakujem.

zamestnanie popri predĺženej rodičovskej dovolenke

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.