Zavrieť

Porady

PN

Ahojte, prosím vás, počíta sa nemocenské(za pn-neviem, či sa to presne takto volá) ako príjem do daňového priznania?

Ďakujem veľmi pekne
Usporiadat
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

Nie, nepočíta sa sa ako príjem.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

podľa § 5 Zákona o dani z príjmov :
ods.7 - dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako :
f) náhrada príjmu a príplatok k náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti poskytovaná zamestnávateľom svojmu zamestnancovi podľa osobitného predpisu,
0 0
denisamka denisamka

denisamka je offline (nepripojený) denisamka

Ďakujem veľmi pekne
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ahojte. Zamestnanec dnes nastupuje na PN, ktorá bude trvať viac ako 10 dní. Mohli by ste mi tu zhrnúť aké sú povinnosti zamestnávateľa? Ďakujem za všetky odpovede
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

10 dní PN prepláca zamestnávateľ,po 10 dňoch zamestnávateľ pošle PN do SP,ostatné dni prepláca SP.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

A treba niečo hlásiť aj na ZP?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Martina CF Pozri príspevok
A treba niečo hlásiť aj na ZP?
Áno,na tlačive oznámenie zam-eľa o poistencoch pri zmene platiteľa...sa uvedie dátum začiatku PN pod kódom O.a pri ukončení to isté len koniec PN.
Ešte doplním,že spolu s PN sa posiela potvrdenie o príjme zamestnanca na SP.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

vikinka Pozri príspevok
Áno,na tlačive oznámenie zam-eľa o poistencoch pri zmene platiteľa...sa uvedie dátum začiatku PN pod kódom O.a pri ukončení to isté len koniec PN.
Ešte doplním,že spolu s PN sa posiela potvrdenie o príjme zamestnanca na SP.
takže do ZP pošlem tlačivo: "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie"? Do koľkých dní od začiatku PN je potrebné to zaslať?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Tlačivo sa podáva za kalendárny mesiac,ak PN začala v marci tak za marec spolu s výkazmi mesačnými.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina CF Pozri príspevok
takže do ZP pošlem tlačivo: "Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné zdravotné poistenie"? Do koľkých dní od začiatku PN je potrebné to zaslať?
Zmenu platiteľa je potrebné spravidla nahlásiť do 8 pracovných dní. Pri PN je to do konca nasled. mesiaca.
Naposledy upravil Tweety : 03.03.08 at 09:12 Dôvod: spresnenie po upozorn. na nespráv. odpoveď
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tweety Pozri príspevok
Zmenu platiteľa je potrebné nahlásiť do 8 pracovných dní.
Zmena platiteľa z dôvodu PN, OČR a pod. sa nahlasuje do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana Motyčková Pozri príspevok
Zmena platiteľa z dôvodu PN, OČR a pod. sa nahlasuje do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca.
OJ. oj. jasné, heď sa mi tam niečo nezdalo, dík za spresnenie.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Stačí mi to teda zaslať do konca apríla? Na PN zamestnanec nastúpil dnes.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina CF Pozri príspevok
Stačí mi to teda zaslať do konca apríla? Na PN zamestnanec nastúpil dnes.
Áno, bude to oznámenie za mesiac marec, ak bude v jednom mesiaci aj zač. aj koniec DPN, stačí jedno oznámenie , ak bude prechádzať DPN do apríla, tak urobíš oznámenie aj za 4..
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Tweety Pozri príspevok
Áno, bude to oznámenie za mesiac marec, ak bude v jednom mesiaci aj zač. aj koniec DPN, stačí jedno oznámenie , ak bude prechádzať DPN do apríla, tak urobíš oznámenie aj za 4..
A nestačí keď pošlem len začiatok a potom koniec. musím v každom mesiaci hlásiť, že je ešte stále PN?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina CF Pozri príspevok
A nestačí keď pošlem len začiatok a potom koniec. musím v každom mesiaci hlásiť, že je ešte stále PN?
Ak nastúpi na DPN v marci, a tá bude trvať napr. do apríla, pošleš za marec- uvedieš začiatok, a potom za apríl koniec DPN, ak budeš mať zač. aj koniec v jednom mesiaci, pošleš oznám. len jedno. Máš to uvedené v prísp. 15.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Tweety Pozri príspevok
Ak nastúpi na DPN v marci, a tá bude trvať napr. do apríla, pošleš za marec- uvedieš začiatok, a potom za apríl koniec DPN, ak budeš mať zač. aj koniec v jednom mesiaci, pošleš oznám. len jedno. Máš to uvedené v prísp. 15.
Aha už mi to je jasné. Pochopila som, že musím posielať za každý mesiac, v ktorom ON trvá. Ale stačí mi poslať v mesiaci, v ktorom začala PN začiatok a v mesiaci, v ktorom skončila koniec. Chápem to už teraz správne?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina CF Pozri príspevok
Aha už mi to je jasné. Pochopila som, že musím posielať za každý mesiac, v ktorom ON trvá. Ale stačí mi poslať v mesiaci, v ktorom začala PN začiatok a v mesiaci, v ktorom skončila koniec. Chápem to už teraz správne?
Áno, ale nie v mesiaci, ale za mesiac.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- edit note -->
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

zdravím, stále platí, že prvé 3 dni dočasnej PN platí zamestnávateľ zamestnancovi 25%z VZ, 7kal.dní 55%? díky
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JM1968 Pozri príspevok
zdravím, stále platí, že prvé 3 dni dočasnej PN platí zamestnávateľ zamestnancovi 25%z VZ, 7kal.dní 55%? díky
Stále.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať