Zavrieť

Porady

odchod zo zamestnania

Dobry den, chcem sa spýtať, dal som návrh na dohodu o ukončenie pracovného pomeru k istému dátumu, žiadosť bola vybavená kladne, Zaujíma ma akým rizikám sa vystavujem ak by som prestal chodiť do práce aj pred dátumom na ktorom sme sa písomne dohodli. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sambush Pozri príspevok
    Dobry den, chcem sa spýtať, dal som návrh na dohodu o ukončenie pracovného pomeru k istému dátumu, žiadosť bola vybavená kladne, Zaujíma ma akým rizikám sa vystavujem ak by som prestal chodiť do práce aj pred dátumom na ktorom sme sa písomne dohodli. Dakujem
    Rizikám absencie.

    sambush je offline (nepripojený) sambush

    sambush
    Nemám v pracovnej zmluve napísané nič o finančnej náhrade, a nemám ani podpísanú hmotnú zodpovednosť

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    V prípade, že v PZ alebo inej dohode so zamestnávateľom je dohodnutá náhrada v zmysle § 62 ZP (t.j. (ods.3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná. )
    , môže zamestnávateľ túto náhradu uplatniť .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sambush Pozri príspevok
    Nemám v pracovnej zmluve napísané nič o finančnej náhrade, a nemám ani podpísanú hmotnú zodpovednosť
    Treba rátať s tým, že za A sa môže krátiť nárok na Dovolenku za kR, zamestnáv. môže aj skončiť PP za porušenie PD- Absencie.

    sambush je offline (nepripojený) sambush

    sambush
    dátum skončenia je 31.3 a teraz je 29.2, t.j. mesiac, dovolenku mi neda pretože nemám nárok , alikvotnu časť som si vyčerpal a neplatené voľno musí podpísať generalny riaditeľ a naviac musím mať vyčerpany uplne dovolenku aby mi to mohol uznať. Je to tu totiž riadna šikana s dochádzkou

    juraj25 je offline (nepripojený) juraj25

    juraj25
    no v žiadnom prípade nezabúdaj na to, že ak by sa chcel zamestnávateľ v tomto trochu povŕtať, tak by ti prípadne mohol vyčísliť aj škodu, ktorá by mu vznikla tvojim odchodom, nakoľko pracovný pomer trvá stále až ku dňu určenom v dohode.

    odchod zo zamestnania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.