Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná čiastka

Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku osoba, ktorá ma na Slovensku trvalý pobyt od 09. 01. 2008 a aj potvrdenie o trvalom pobyte má vydané od tohto dátumu? Je ukrajinka.
Vďaka za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Nárok na zníženie základu dane o nezdaniteľnú časť má aj daňovník - fyzická osoba, cudzinec, bez ohľadu na to, koľko mesiacov v roku pracuje, ako dlho sa na našom území zdržuje, ak poberá zdaniteľné príjmy podľa § 5 až § 8 zákona o dani z príjmov plynúce zo zdrojov na našom území.


    zdroj: drsr

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Dobrý deň. Ja sa chcem spýtať ak zamestnanec v období do 30.03.2007 sa staral o starú mamu poberal príspevok od štátu, od 31.03.2007 - 02.10.2007 na úrade práce, od 03.10.07 zamestnaný a jeho príjem bol 27 000,- Sk má nárok na celú nezdan. čiastku alebo len na pomernú časť.? Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Ja sa chcem spýtať ak zamestnanec v období do 30.03.2007 sa staral o starú mamu poberal príspevok od štátu, od 31.03.2007 - 02.10.2007 na úrade práce, od 03.10.07 zamestnaný a jeho príjem bol 27 000,- Sk má nárok na celú nezdan. čiastku alebo len na pomernú časť.? Ďakujem
    NČ je na celý KR, nedelí sa.

    Nezdaniteľná čiastka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.