Zavrieť

Porady

staznost, co robit???

Zdravim, co treba robit...alebo kam sa treba ist stazovat, resp. nahlasit ak zamestnavatel dava podla pracovnej zmluvy minimalnu mzdu svojim zamesntnacom, pricom vsetky ostatne peniaze co zarobia im dava bokom len aby nemusel platit vyssie odovody a taksito ked im neplatil dovolenku, atd vela dalsich podovodov v stavebnej firme...???
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
<TABLE class=tborder id=post595005 cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" align=center border=0><TBODY><TR><TD class=thead style="FONT-WEIGHT: normal"> 20-12-07, 06:59 PM </TD><TD class=thead style="FONT-WEIGHT: normal" align=right> #9 </TD></TR><TR vAlign=top><TD class=alt2 width=175>Frantisek Sentelik<SCRIPT type=text/javascript> vbmenu_register("postmenu_595005", true); </SCRIPT>
Junior Member





</TD><TD class=alt1 id=td_post_595005>Re: Registrácia na DÚ a v ZP
ja som si vsetky tie veci precital nie som lenivy, ale aj tak mi zostali nezodpovedane otazky ale tak porada podla mna ma sluzit na poradenie ludom a nie na, ze citujem: "najdi si lebo mi nemame cas", tak od coho tu potom ste? ale v poriadku aj tak dakujem aj za ochotu napisat tych par riadkov

ja len toľko neviem ako vy...., toto je jeho príspevok z jednej témy,
neviem či náhodou nebudem napomenutá, ale mi to nedalo. keď niekto sa takto vyjadruje o PORADE hmmm no .......... neviem, neviem
Naposledy upravil Barbara : 29.02.08 at 11:37

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka
Frantisek Sentelik Pozri príspevok
Zdravim, co treba robit...alebo kam sa treba ist stazovat, resp. nahlasit ak zamestnavatel dava podla pracovnej zmluvy minimalnu mzdu svojim zamesntnacom, pricom vsetky ostatne peniaze co zarobia im dava bokom len aby nemusel platit vyssie odovody a taksito ked im neplatil dovolenku, atd vela dalsich podovodov v stavebnej firme...???
K podčiarknutému - a zamestnanci takto vyplatené peniaze berú ??? Ak áno, musia sa ísť sťažovať aj na seba, že majú nelegálne príjmy .... .

Ešte si dovolím poznámku k príspevku, ktorý odcitovala Barbara - od čoho tu sme ? Lebo radi pomáhame a ešte radšej si za to nechávame nadávať a urážať sa - také malé sado-maso .

wagner je offline (nepripojený) wagner

wagner
František Sentelik, asi si si zmýlil fórum. Poraďáci poradia, ale nie sú povinní nikomu dávať bezplatné právne rady. Poraďáci dávajú rady zadarmo a keď sa Ti na porade nepáči, tak neviem na čo sem chodíš.Ja by som navrhla, aby "tiež poraďáci" mali prístup na poradu obmedzený - napr. môžu iba čítať ale nesmú dávať príspevky. Myslím si, že si si zmýlil pojmy s dojmami.
Monika Kováčová
wagner Pozri príspevok
František Sentelik, asi si si zmýlil fórum. Poraďáci poradia, ale nie sú povinní nikomu dávať bezplatné právne rady. Poraďáci dávajú rady zadarmo a keď sa Ti na porade nepáči, tak neviem na čo sem chodíš.Ja by som navrhla, aby "tiež poraďáci" mali prístup na poradu obmedzený - napr. môžu iba čítať ale nesmú dávať príspevky. Myslím si, že si si zmýlil pojmy s dojmami.
S podčiarknutým ABSOLÚTNY SÚHLAS!
dokonca mi vadí, že:
- hocikto si zadá čísla a poraďáci mu presne povedia, do ktorého riadku aké číslo
- ten hocikto zadá čísla znovu a poraďáci urobia to isté: t.j. ten hocikto vypracováva daňové priznania viacerým subjektom
- ten hocikto zarába na našich vedomostiach
- ten hocikto sa osopí a pouráža poraďákov, ktorí pomáhajú dobrovoľne a bez nároku na "Pán Boh zaplať"
- ten hocikto píše hanlivé a urážlivé súkromné správy Poraďákovi, pretože mu poradil
- ten hocikto č.1 vzápätí "odpovedá a radí" ďalšiemu inému hociktovi č.2 presne na ten istý problém, na ktorý sa pred hodinou pýtal hocikto č. 1 a odpovedal mu Poraďák
- Poraďáci bojujú a spájajú sa pri dôležitých veciach ako CENA, hľadajú spôsob, ako byť dobre vo svojej praxi za informácie ohodnotení, ale vlastne "radením" na Porade HOCIKOMU si kadia do vlastných radov
- Poraďáci sa snažia aby práca účtovníka bola cenená na približujúcej úrovni ako práca napr. právnika, ale vypracovaním DP zadara, si aj tak HOCIKTO myslí, že naša robota je "len v nahádzaní údajov do PC"

a vôbec Hocikto sa neunúva ani prečítať si dva príspevky vyššie, aby zistil odpoveď...

... a smelo do mňa teraz... ja už znesiem všetko... ale takto to ďalej nepôjde...

willma je offline (nepripojený) willma

willma
Frantisek Sentelik Pozri príspevok
Zdravim, co treba robit...alebo kam sa treba ist stazovat, resp. nahlasit ak zamestnavatel dava podla pracovnej zmluvy minimalnu mzdu svojim zamesntnacom, pricom vsetky ostatne peniaze co zarobia im dava bokom len aby nemusel platit vyssie odovody a taksito ked im neplatil dovolenku, atd vela dalsich podovodov v stavebnej firme...???
Frantisek Sentelik Pozri príspevok
okey a co keby slečna Poradak poradila aky vyraz dat hladat??...
no teraz som mierne nepochopila to sa týkalo mňa? Ak hej tak sa domnievam, že som na zadanú otázku vyznačenú červeným odpovedala správne. Ak som nesplnila očakávania zadávateľa otázky tak sa verejne ospravedlňujem. Nemám k tomu viac čo dodať.
tak ako po prve ja nikomu nenadavam ak ste to naznacovali, ale ja som sa obratil s prosbou o pomoc tak som veril ze nejaka ta dobra dusa sa najde, kedze toto forum sa samo o sebe vola porada, a samozrejme ze tieto rady su zadarmo, ako inak, potom enchapem naco vobec taketo stranky funguju, co je potom vasou ulohou na tomto fore??? nerozumiem, clovek sa obrati na niekoho lebo si nevie rady a oni ho zprdnu za to ze to vobec prisiel

-verim zeludia co tu davaju prispevky su zvecsa z praxe a vedia ako to chodia, su to odbornici, tak som sa spoliehal ze mi niekto nieco napise navrhne,stacilo len 2 riadky v skratke, nic viac, no skoda
no ano tak peniaze brali, pretoze na vychode to ja tazke z pracou a ked zamestnavatel dal taketo podmienky a dalo sa u neho slusne zarobit aj ked mimo zakona, tak to brali, za dovolenky pritom peniaze nedostavali aj ked podpisovali ze ano, proste tak to je, maly podnikatelia si robia co chcu so zamestnancami

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
Frantisek Sentelik Pozri príspevok
no ano tak peniaze brali, pretoze na vychode to ja tazke z pracou a ked zamestnavatel dal taketo podmienky a dalo sa u neho slusne zarobit aj ked mimo zakona, tak to brali, za dovolenky pritom peniaze nedostavali aj ked podpisovali ze ano, proste tak to je, maly podnikatelia si robia co chcu so zamestnancami
S týmto nemôžem celkom súhlasiť. Za to môžu aj sami zamestnanci.

willma je offline (nepripojený) willma

willma
Frantisek Sentelik Pozri príspevok
Zdravim, co treba robit...alebo kam sa treba ist stazovat, resp. nahlasit ak zamestnavatel dava podla pracovnej zmluvy minimalnu mzdu svojim zamesntnacom, pricom vsetky ostatne peniaze co zarobia im dava bokom len aby nemusel platit vyssie odovody a taksito ked im neplatil dovolenku, atd vela dalsich podovodov v stavebnej firme...???
willma Pozri príspevok
inšpektorát práce
tak aby sme si to ujasnili na zadanú otázku to bola adekvátna odpoveď podľa mňa. A toto je môj posledný písomný prejav v tejto téme.

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka
Ja viem, že pristúpenie na dohodu o vyplácaní "na ruku", je často jediný spôsob ako získať zamestnanie .... ale ak zamestnanec na takúto dohodu pristúpi, tak potom sa môže ísť sťažovať na lampáreň. Inak si nase..e do vlastného hniezda. Pri každej dohode treba prihliadnuť aj na riziká .

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

katkaj
Pracovný pomer je vždy vzťah medzi dvomi stranami. Takže tak ako má práva a povinnosti jedna strana tak ich má aj druhá. Pokiaľ jedna strana porušuje zákon a druhá tomu "napomáha" tak je chyba na oboch stranách. A je úplne jedno aké dôvody koho k tomu vedú
dakujem to som potreboval vediet a nie somariny kolo toho par riadkov vas urcite nezabilo
Monika Kováčová
Frantisek Sentelik Pozri príspevok
dakujem to som potreboval vediet a nie somariny kolo toho par riadkov vas urcite nezabilo
aj nabudúce...

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka
Frantisek Sentelik Pozri príspevok
dakujem to som potreboval vediet a nie somariny kolo toho par riadkov vas urcite nezabilo
... nezabilo, možno aj posilnilo .

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.