Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane a daň vyberaná zrážkou

Eda Eda

Eda je offline (nepripojený) Eda

Ahojte poraďáci,
v apríli sme mali zamestnanca na DVP, z odmeny ktorého sa daň vyberala zrážkovo. Pri vyplňovaní ročného zúčt. dane mi vykazuje nulový výkaz, znamená to, že pri zrážkovej dani mu nebudem vystavovať RZD?

Ďakujem.

Eda
Usporiadat
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Nebudeš robiť RZD,ale mala by si mu dať potvrdenie o príjme,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Eda Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
v apríli sme mali zamestnanca na DVP, z odmeny ktorého sa daň vyberala zrážkovo. Pri vyplňovaní ročného zúčt. dane mi vykazuje nulový výkaz, znamená to, že pri zrážkovej dani mu nebudem vystavovať RZD?

Ďakujem.

Eda
RZD sa týka len príjmov, ktoré boli zdanené preddavkovou daňou..
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Tweety Pozri príspevok
RZD sa týka len príjmov, ktoré boli zdanené preddavkovou daňou..
Súhlasím s odpoveďami len doplním že zrážková daň sa považuje za vysporiadanú ale možno by sa dohodárovi oplatilo podať DP a dodaniť zrážkovú daň. V tom prípade by mu ju DÚ vrátil.
0 0
Eda Eda

Eda je offline (nepripojený) Eda

Ďakujem vám.
0 0
Volodja1 Volodja1

Volodja1 je offline (nepripojený) Volodja1

katkaj Pozri príspevok
Súhlasím s odpoveďami len doplním že zrážková daň sa považuje za vysporiadanú ale možno by sa dohodárovi oplatilo podať DP a dodaniť zrážkovú daň. V tom prípade by mu ju DÚ vrátil.
Tomu nerozumiem, ako sa mu to môže vyplatiť, keď už daň odviedol a zvýšením príjmu v DP si len zvyšuje základ dane. Jedine snáď v prípade, že má tak nízky príjem, že si neuplatní ani celú odpočítateľnú položku a týmto zvýšením by si ju mohol uplatniť.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Pri ročnom zúčtovaní dane zamestnancom mi vyšlo, že viac dane zaplatím zamestnancom než sú zrazené preddavky na daň.Je správne ak zamestnancom vrátim dane, daňový bonus vypýtam od daň.úradu, a preddavky neodvediem, ani ďalší mesiac až kým sa mi to nevyrovná? Teda kým sa mi nevráti daň vyplatená zamestnancom. A čo zrážková daň tú musíme uhradiť stále, že?
ďakujem za odpovede
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

To znamená,že keď robím RZD zamestnancovi v riadnom pracovnom pomere a dá mi ešte potvrdenie od iného zamestnávateľa,že pracoval na základe dohody,vykonala sa mu zrážková daň, ja na toto potvrdenie nebudem prihliadať?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Magma Pozri príspevok
Pri ročnom zúčtovaní dane zamestnancom mi vyšlo, že viac dane zaplatím zamestnancom než sú zrazené preddavky na daň.Je správne ak zamestnancom vrátim dane, daňový bonus vypýtam od daň.úradu, a preddavky neodvediem, ani ďalší mesiac až kým sa mi to nevyrovná? Teda kým sa mi nevráti daň vyplatená zamestnancom. A čo zrážková daň tú musíme uhradiť stále, že?
ďakujem za odpovede
Áno, vrátené preplatky započítate jednak s aktuálnymi preddavkami, ale aj s aktuálnou zrážkovou daňou.

Pozrite si pozornejšie štvrťročný "Prehľad preddavkov" a návod na jeho vyplnenie, z toho Vám bude jasnejšie, ako sa postupuje.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Natka Pozri príspevok
To znamená,že keď robím RZD zamestnancovi v riadnom pracovnom pomere a dá mi ešte potvrdenie od iného zamestnávateľa,že pracoval na základe dohody,vykonala sa mu zrážková daň, ja na toto potvrdenie nebudem prihliadať?
Ak by si chcel tento príjem uplatniť, musí si sám podať DP.
0 0
Natka Natka

Natka je offline (nepripojený) Natka

jamis Pozri príspevok
Ak by si chcel tento príjem uplatniť, musí si sám podať DP.
V podstate nemá dôvod si tento príjem uplatňovať v daňovom priznaní, lebo príjem z pracovného pomeru má okolo 200 000,- Sk a príjem z dohody 25 000,- Sk, takže asi by mu to vôbec nepomohlo,keby si podával DP sám, však?
0 0
gjana gjana

gjana je offline (nepripojený) gjana

Zamestnanec ma požiadal o ročné zúčtovanie dane. Priniesol mi potvrdenie od ďalšieho zamestnávateľa, kde je uvedená preddavková aj zrážková daň. Teraz neviem, či mu môžem vykonať RZ, tú zrážkovú daň si nechce uplatniť, iba preddavkovú. Proste ju nebudem brať do úvahy, aj keď je na potvrdení? Alebo si musí podať DP?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gjana Pozri príspevok
Zamestnanec ma požiadal o ročné zúčtovanie dane. Priniesol mi potvrdenie od ďalšieho zamestnávateľa, kde je uvedená preddavková aj zrážková daň. Teraz neviem, či mu môžem vykonať RZ, tú zrážkovú daň si nechce uplatniť, iba preddavkovú. Proste ju nebudem brať do úvahy, aj keď je na potvrdení? Alebo si musí podať DP?
Do úvahy zoberieš iba príjmy ZO ZČ, pri korých bola uplatnená preddavková daň. Takisto iba predd. daň.
0 0
gjana gjana

gjana je offline (nepripojený) gjana

To mi odľahlo, už to mám spravené aj odovzdané zamestnancovi. Chcela som sa uistiť, že je to v poriadku. Ďakujem.
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

ahojte, mali sme slečnu na dohodu od januara do aprila vystavila som jej potvrdenie o prijmoch na dan , mala u nas podpisane aj vyhlasenie takže dan sa jej nestrhavala, pprosim poradte mi či som jej to vypisala spravne lebo sa mi ozvala že je to zle a ja som si neni ista dakujem

riadok 1= 0 lebo bola na dohodu
riadok 2= 1-4 mesiac
riadok 3,4,5=0
riadok 6= 31872 nezdanitelna čiastka
riadok 7,8,9,10 = 0
riadok 11 = 10480,- jej prijem na dohodu za 4 mesiace
riadok 12,13 = 0 nebolo jej strhute poistne ani dan

je to OK??? dakujem monikal
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

monikal Pozri príspevok
ahojte, mali sme slečnu na dohodu od januara do aprila vystavila som jej potvrdenie o prijmoch na dan , mala u nas podpisane aj vyhlasenie takže dan sa jej nestrhavala, pprosim poradte mi či som jej to vypisala spravne lebo sa mi ozvala že je to zle a ja som si neni ista dakujem

riadok 1= 0 lebo bola na dohodu
riadok 2= 1-4 mesiac
riadok 3,4,5=0
riadok 6= 31872 nezdanitelna čiastka
riadok 7,8,9,10 = 0
riadok 11 = 10480,- jej prijem na dohodu za 4 mesiace
riadok 12,13 = 0 nebolo jej strhute poistne ani dan

je to OK??? dakujem monikal
Keďže mala u vás podpísané vyhlásenie, ten príjem uvádzaš do riadku 1.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

monikal Pozri príspevok
ahojte, mali sme slečnu na dohodu od januara do aprila vystavila som jej potvrdenie o prijmoch na dan , mala u nas podpisane aj vyhlasenie takže dan sa jej nestrhavala, pprosim poradte mi či som jej to vypisala spravne lebo sa mi ozvala že je to zle a ja som si neni ista dakujem

riadok 1= 0 lebo bola na dohodu
riadok 2= 1-4 mesiac
riadok 3,4,5=0
riadok 6= 31872 nezdanitelna čiastka
riadok 7,8,9,10 = 0
riadok 11 = 10480,- jej prijem na dohodu za 4 mesiace
riadok 12,13 = 0 nebolo jej strhute poistne ani dan

je to OK??? dakujem monikal
nie je to dobre. Kedže mala podpísané vyhlásenie tak daň je preddavková, v tomto prípade je nula ale jednoducho povedané tá nula je preddavková

riadok 1 10480
riadok 2 1-4
riadok 3 0
riadok 4 10480
riadok 5 0
riadok 6 31872
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

aj ked je v riadku 1 napísane okrem prijmov z ktorých sa dan vybera zražkou,, dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

monikal Pozri príspevok
aj ked je v riadku 1 napísane okrem prijmov z ktorých sa dan vybera zražkou,, dakujem
ale keď mala podpísané vyhlásenie tak daň nie je zrážková ale preddavková.
Do riadku 1 sa píšu príjmy zdanené preddavkom a do riadku 11 príjmy zdanené zrážkou
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

ok je mi to jasne dakujem
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Ahojte,
chcem sa iba uistiť, či zamestnanec/študent SŠ/ pracujúci na dohodu, ktorý zarobil za celý rok 2007 iba 2500,-Sk a bola mu zrazená zrážková daň v sume 475,-Sk si môže podať daňové priznanie a žiadať od DÚ zrazenú daň 475,-Sk?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať