Zavrieť

Porady

poistné SZČO na sociálne poistenie

ahojte, prosim Vas kolko musi byt danovy zaklad, aby szco nemusel platit dochodkove a soc. poistné. Prvý rok je oslobodeny, plati len zdravotné to mi je jasne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirva Pozri príspevok
    ahojte, prosim Vas kolko musi byt danovy zaklad, aby szco nemusel platit dochodkove a soc. poistné. Prvý rok je oslobodeny, plati len zdravotné to mi je jasne.
    Aby nemusel platiť do SP nesmie byť jeho hrubý príjem, nie základ dane (príjmy - výdavky) vyšši ako 12x 8100 za rok 2007.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    aby nebol povinný platca sociálneho poistenia, nesmie jeho príjem presiahnúť 97200,- Sk za rok 2007, ale príjem, nie základ dane.

    lillian je offline (nepripojený) lillian

    lillian
    ahojte, viete mi prosim poradit...kamarat zacal podnikat 1/3/2007, prvy rok bol oslobodeny od platenia poistneho do socialnej poistovne.kedy ma zaplatit prvy odvod 2686Sk?danove priznanie je uz hotove,prijem mal vyssi ako 97200sk,zaklad dane je nula.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lillian Pozri príspevok
    ahojte, viete mi prosim poradit...kamarat zacal podnikat 1/3/2007, prvy rok bol oslobodeny od platenia poistneho do socialnej poistovne.kedy ma zaplatit prvy odvod 2686Sk?danove priznanie je uz hotove,prijem mal vyssi ako 97200sk,zaklad dane je nula.
    Od 1.7. bude platiť podľa údajov z DP roku 2007.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    lillian Pozri príspevok
    ahojte, viete mi prosim poradit...kamarat zacal podnikat 1/3/2007, prvy rok bol oslobodeny od platenia poistneho do socialnej poistovne.kedy ma zaplatit prvy odvod 2686Sk?danove priznanie je uz hotove,prijem mal vyssi ako 97200sk,zaklad dane je nula.
    Do 30.6.2008 musí zaniesť výpis z daňového priznania na SP a prihlásiť sa od 1.7.2008 na platenie poistného a prvýkrát zaplatí za júl najneskôr do 8.8.2008.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    lillian Pozri príspevok
    preco az v july,ked rok bez odvodov trval vlastne do 3/2008?
    Pretože vždy k 1.7. daného roku sa posudzuje, či musíš platiť alebo nemusíš podľa údajov z výpisu k DP za predošlý rok.

    poistné SZČO na sociálne poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.