Zavrieť

Porady

výkaz/zásoby-súrne,prosím

Prosím, mám problém:
podnikateľ zaplatil na 1 rok hlavnému správcovi (ten má monopol) pár domén s tým, že ich možno v budúcnosti predá. (doména je slovo, ktoré zadávate pri používaní internetu - doména je napr. aj slovo porada). Podnikateľ má tieto domény zaparkované na svojich serveroch, preto toto slovo účtujem do materiálu).
Treba tieto domény uvádzať vo výkaze majetku a záväzkov v kolónke zásoby - ostatné?
Ďakujem
Usporiadat
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Prosím, poraďte mi, je mi jasné, že sa s takýmto prípadom nestretávate, ale napíšte, prosím, ako by ste to riešili vy.
Ak to nedám do výkazu, bude to chyba? Ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mickya
Prosím, mám problém:
podnikateľ zaplatil na 1 rok hlavnému správcovi (ten má monopol) pár domén s tým, že ich možno v budúcnosti predá. (doména je slovo, ktoré zadávate pri používaní internetu - doména je napr. aj slovo porada). Podnikateľ má tieto domény zaparkované na svojich serveroch, preto toto slovo účtujem do materiálu).
Treba tieto domény uvádzať vo výkaze majetku a záväzkov v kolónke zásoby - ostatné?
Ďakujem
Keď v priebehu roka doménu nepredá , tak potom už nemá právo ju užívať ?

Já by som to nedávala do zásob , čiže ani do výkazu . Účtovala by som to do prevádzkovej réžie . Lebo nevidím istotu že ju predá , je tam len možno , čiže to chápen ako prenájom domén na 1 rok .
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Zita5
Keď v priebehu roka doménu nepredá , tak potom už nemá právo ju užívať ?

Já by som to nedávala do zásob , čiže ani do výkazu . Účtovala by som to do prevádzkovej réžie . Lebo nevidím istotu že ju predá , je tam len možno , čiže to chápen ako prenájom domén na 1 rok .
Keď ju nepredá, má ju právo užívať (ale myslím, že ju nepoužíva). Ona je vlastne stále jeho, kým ju nepredá. Môže si s ňou robiť čo chce. Ja som ju ale účtovala do materiálu, pretože ráta sa s tým, že sa v budúcnosti "možno" predá.
Ono je to aj ťažko povedať, či sa jedná o prenájom, pretože, ak podnikateľ nemá o doménu záujem, ona zmizne a tým pádom neexistuje.
A ak v budúcnosti bude mať niekto o ňu záujem (a napadne ho zrovna to slovo), môže si ju zaregistrovať niekto iný.
Viem, že je to trochu komplikované, ale ďakujem vám a verím, že ma nenecháte v štichu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mickya
Keď ju nepredá, má ju právo užívať (ale myslím, že ju nepoužíva). Ona je vlastne stále jeho, kým ju nepredá. Môže si s ňou robiť čo chce. Ja som ju ale účtovala do materiálu, pretože ráta sa s tým, že sa v budúcnosti "možno" predá.
Ono je to aj ťažko povedať, či sa jedná o prenájom, pretože, ak podnikateľ nemá o doménu záujem, ona zmizne a tým pádom neexistuje.
A ak v budúcnosti bude mať niekto o ňu záujem (a napadne ho zrovna to slovo), môže si ju zaregistrovať niekto iný.
Viem, že je to trochu komplikované, ale ďakujem vám a verím, že ma nenecháte v štichu.

Veď práve preto , že to je také neisté s tou doménou , tak by som ju dala do prevádzkovej réžie . Já by som z toho nerobila nejaký problém , pretože ak sa mu podarí predaj , tak ho zaučtuješ aj tak do príjmov ovplyvňujúcich ZD .

Zasa na druhej strane sú ľudia , ktorý za týmto účelom podnikajú - že nakúpia domény , s tým som sa už stretla , ale účtovne nie .

Ešte počkaj ako sa vyjadria ostatní , dosť by ma to zaujímalo , skutočne je to prípad , ktorý sa nevyskytuje často .
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Zita5
Veď práve preto , že to je také neisté s tou doménou , tak by som ju dala do prevádzkovej réžie . Já by som z toho nerobila nejaký problém , pretože ak sa mu podarí predaj , tak ho zaučtuješ aj tak do príjmov ovplyvňujúcich ZD .

Zasa na druhej strane sú ľudia , ktorý za týmto účelom podnikajú - že nakúpia domény , s tým som sa už stretla , ale účtovne nie .

Ešte počkaj ako sa vyjadria ostatní , dosť by ma to zaujímalo , skutočne je to prípad , ktorý sa nevyskytuje často .
No veď práve, ešte aj v tom mám problém, že asi by to malo ísť do réžie, ale ja to mám v materiály. Ale hľadať to a opravovať je v mojom prípade naozaj hľadanie ihly v kope sena.Tak to asi nechám tak.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Oživujem opäť túto tému s otázkou:
-ak si zákazník u mňa objedná doménu, zaplatí ju, ja ju zase zaplatím hl.správcovi domén. Tento hl. správca domén mi vystaví faktúru. Tieto domény v JÚ mám kam účtovať do tovaru al. materiálu? Slovo poskytne hl. správca domén a ja poskytnem servery, na ktorých doména beží.
Ďakujem
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Mickya, Mickya - zas som ti prischla? No čo už so mnou.

Všeobecne sa na "telekomunikačné a internetové" služby pozerám ako na služby, teda tú réžiu.
Avšak: problém je v tom, že fyzicky nedochádza k užívaniu domén - ako si obhájite nákup domén, ktoré nevyužívate na podnikanie? Mohol by tu nastať problém pri obhajobe.
Ono celé sa to tvári skôr ako tovar v tomto prípade - takže zásoby, ale tovarové, ale... pochybovala by som, že je to tak možné. Je to len hypotetická úvaha. Doporučujem naštudovať "klasifikáciu produkcie" t.j. ako je tento typ služieb zaradený tu - ak je v službách ... tak ... réžia. Ale budete si musiať obhájiť "daňové uznanie".

PS: včera sme si objednávali webhostingové služby. Sranda, že?
Naposledy upravil Jana Acsová : 27.05.05 at 07:42 Dôvod: oprava
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

mňa napadlo či by sa to nedalo účtovať ako drobný nehmotný majetok, a samozrejme dať to hneď do nákladov , lebo to asi nestojí 50000,-.A vtedy by to mohlo ísť na prevádzkovú réžiu / ako V PU 518/.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Už keď teraz 100% ,že s čím sa Mickya resp. firma v ktorej pracuje zaoberá , tak tiež ma to láka k tomu tovaru ,/ hoci hore v príspevku som to zaraďovala do prevádzkovej réžie / pretože základný produkt nakúpite a obchodujete s ním . Ale nepresviedča ma to 100% . Čo to spraví v zásobách , keď nejaká tá doména skončí ????
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

AVO
Mickya, Mickya - zas som ti prischla? No čo už so mnou.

Všeobecne sa na "telekomunikačné a internetové" služby pozerám ako na služby, teda tú réžiu.
Avšak: problém je v tom, že fyzicky nedochádza k užívaniu domén - ako si obhájite nákup domén, ktoré nevyužívate na podnikanie? Mohol by tu nastať problém pri obhajobe.
Ono celé sa to tvári skôr ako tovar v tomto prípade - takže zásoby, ale tovarové, ale... pochybovala by som, že je to tak možné. Je to len hypotetická úvaha. Doporučujem naštudovať "klasifikáciu produkcie" t.j. ako je tento typ služieb zaradený tu - ak je v službách ... tak ... réžia. Ale budete si musiať obhájiť "daňové uznanie".

PS: včera sme si objednávali webhostingové služby. Sranda, že?
Tému som síce oživila, ale poslednú otázku, kt. som zadala sa pýtam už niečo iné, ako tam "hore". Ide mi o to kam mám zaradiť doménu, ak ju kupujem pre zákazníka? - či mater. al. tovar.
Čiže mi tie domény používame na podnikanie. Nemyslím, keď to kupuje podnikateľ pre seba.
Heket, ja myslím účtovanie v JÚ.
Je za to pokuta, keď to hádžem do materiálu? Ja už si asi rovno slučku hodím... to mi ani nehovorte, že to robím zle.
Ale ďakujem za radu.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Myslím si, že v mojej odpovedi som naznačila aj poslednú odpoveď (to je geniálna formulácia). Žiadna slučka, ale klasifikácia produkcie. Urob si malilinkú smerničku, ako si postupovala v roku xy a pre nasledujúci to zmeň (teda ak to nechceš prerábať). Vieš čím najlepšie ohúriš daniarov - SMERNICOU V JEDNODUCHOM ÚČTOVNÍCTVE. A to myslím úplne vážne.
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

bolo to myslené pre JU ako porovnanie som dala PU. Ale ak to kupuješ pre zákazníka, čiže ďalej to predávaš , jednoznačne tovar.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mickya , pokutu za to nedostaneš určite , lebo materiál alebo tovar uvádzaš vo výkaze .To je jedna vec stránky . A druhá vec , prosím Ťa čo Vám píšu do faktúry , keď tie domény kupujete , myslím tým označenie položky ?????
0 0
delen delen

delen je offline (nepripojený) delen

Mickya
Oživujem opäť túto tému s otázkou:
-ak si zákazník u mňa objedná doménu, zaplatí ju, ja ju zase zaplatím hl.správcovi domén. Tento hl. správca domén mi vystaví faktúru. Tieto domény v JÚ mám kam účtovať do tovaru al. materiálu? Slovo poskytne hl. správca domén a ja poskytnem servery, na ktorých doména beží.
Ďakujem
Mickya, ja by som to účtovala ako prevádzkovú réžiu a keď náhodou tú doménu predá, tak budem účtovať ako poskytnutú službu.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

AVO
Myslím si, že v mojej odpovedi som naznačila aj poslednú odpoveď (to je geniálna formulácia). Žiadna slučka, ale klasifikácia produkcie. Urob si malilinkú smerničku, ako si postupovala v roku xy a pre nasledujúci to zmeň (teda ak to nechceš prerábať). Vieš čím najlepšie ohúriš daniarov - SMERNICOU V JEDNODUCHOM ÚČTOVNÍCTVE. A to myslím úplne vážne.
Ak to teraz účtujem v materiáli a budúci rok začnem v tovare, neupozorním tým daňovákov? Ja sa bojím daň. kontroly...
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Zita5
Mickya , pokutu za to nedostaneš určite , lebo materiál alebo tovar uvádzaš vo výkaze .To je jedna vec stránky . A druhá vec , prosím Ťa čo Vám píšu do faktúry , keď tie domény kupujete , myslím tým označenie položky ?????
Označenie položky je napr.:
porada.sk obdobie od 13.5.2005-12.5.2006

Ale ak to dávam do mater. a má to ísť do tovaru, tak je to nesprávne vedené účtovníctvo a to je tiež pokutované. To aby človek nič nerobil... Mne je už zle, srdiečko zviera, dúfam, že infarkt nedostanem
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

delen
Mickya, ja by som to účtovala ako prevádzkovú réžiu a keď náhodou tú doménu predá, tak budem účtovať ako poskytnutú službu.
Nie je mi jasné, prečo do réžie, keď tú doménu posunie ďalej zákazníkovi...
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

DU kontroluje väčšinou jeden rok. Nebudú hľadať ako si účtovala minulý rok.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

heket
DU kontroluje väčšinou jeden rok. Nebudú hľadať ako si účtovala minulý rok.
áno, ale keď si na daňovom chytia 2 výkazy vedľa seba, uvidia nezrovnalosť.
0 0
delen delen

delen je offline (nepripojený) delen

Mickya
Nie je mi jasné, prečo do réžie, keď tú doménu posunie ďalej zákazníkovi...
Ja to účtujem tak,že to dávam do réžie, faktúra znie: prenájom virtuálneho internetového servera. Určitý priestor tej domény sa poskytuje klientom vo forme e-mail.schránok a to účtujem ako poskytnutú sluzbu. Neviem si predstavit,že by som to mala účtovať ako tovar, lebo ako by som vyriešila položku množstvo? ks? kbit ? ....som zvedavá čo mi povedia daňováci keď prídu na kontrolu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať