Zavrieť

Porady

VPP

Ahojte,
mám trvalý pracovný pomer a mám možnosť si privyrobiť na VPP /mesačne 5000 Sk/ ako je to pri ročnom zúčtovaní, alebo aké mi z toho vyplývajú povinnosti voči štátu. Som úplná začiatočníčka a nemám o tom ani šajnu. Poradí mi niekto? Srdečná vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    flower Pozri príspevok
    Ahojte,
    mám trvalý pracovný pomer a mám možnosť si privyrobiť na VPP /mesačne 5000 Sk/ ako je to pri ročnom zúčtovaní, alebo aké mi z toho vyplývajú povinnosti voči štátu. Som úplná začiatočníčka a nemám o tom ani šajnu. Poradí mi niekto? Srdečná vďaka
    Pri VPP či už je to na PZ, DoVP, alebo DoPČ sa pri plate do 5000 odvádza iba zrážková daň, ktorú Ti zamestnavateľ strhne a odvedie na DÚ. Týmto je vysporiadaná.

    Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

    Danuulienka
    Dobrý deň,

    chcela by som reagovať otázkou , čo keď je ten príjem viac ako 5000,-Sk

    ďakujem

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Danuulienka Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som reagovať otázkou , čo keď je ten príjem viac ako 5000,-Sk

    ďakujem
    Potom je tam preddavková daň.

    waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

    waitinka7
    Ja mám tiež malú otázočku...
    Je zamestnávateľ, u ktorého človek pracuje na dohodu o vykonaní práce, povinný vystaviť mu potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Myslím vtedy, keď mesačne nezarába viac ako 5 000 Sk - z čoho sa zráža len zrážková daň, aj keď je vysporiadaná.
    Je potom chyba, ak daňovník tento príjem nemá v daň. priznaní (keď sa rozhodne robiť si DP sám, a keď má príjem zo závislej činnosti aj od iného zamestnávateľa). Dakujem za odpovede.

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    waitinka7 Pozri príspevok
    Ja mám tiež malú otázočku...
    Je zamestnávateľ, u ktorého človek pracuje na dohodu o vykonaní práce, povinný vystaviť mu potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Myslím vtedy, keď mesačne nezarába viac ako 5 000 Sk - z čoho sa zráža len zrážková daň, aj keď je vysporiadaná.
    Je potom chyba, ak daňovník tento príjem nemá v daň. priznaní (keď sa rozhodne robiť si DP sám, a keď má príjem zo závislej činnosti aj od iného zamestnávateľa). Dakujem za odpovede.
    1. Áno, veď sa môže rozhodnúť, že ju nebude považovať za zrážkovú. Ak nebude mať potvrdenie, nebude mať podklady k tejto možnosti.
    2. Ak sa rozhodne, že ju bude považovať za zrážkovú, je vysporiadaná a nie je chyba ak ju neuvedie v DP.

    flower je offline (nepripojený) flower

    som 42 ročná babenka s mladým duchom, množstvom energie odhodlaná zmeniť doterajšie zamestnanie ...viac flower
    Ďakujem za odpoveď,
    ešte mi prosím povedzte koľko % z hrubej mzdy je zrážková daň a koľko preddavková daň. Čiže do 5000 Sk to všetko urobí za mňa zamestnávateľ , nad 5 000 Sk by som si musela robiť sama z tejto činnosti daňové priznanie.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    flower Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď,
    ešte mi prosím povedzte koľko % z hrubej mzdy je zrážková daň a koľko preddavková daň. Čiže do 5000 Sk to všetko urobí za mňa zamestnávateľ , nad 5 000 Sk by som si musela robiť sama z tejto činnosti daňové priznanie.
    Aj zrážková aj preddavková daň je 19%.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    flower Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď,
    ešte mi prosím povedzte koľko % z hrubej mzdy je zrážková daň a koľko preddavková daň. Čiže do 5000 Sk to všetko urobí za mňa zamestnávateľ , nad 5 000 Sk by som si musela robiť sama z tejto činnosti daňové priznanie.
    Preddavkovú daň a zrážkovú daň zráža zamestnávateľ. (19 % )
    Keď budeš mať príjmy iba zo zamestnania tak ročné zúčtovanie Ti urobí zamestnávateľ - netreba podať daň. priznanie.

    flower je offline (nepripojený) flower

    som 42 ročná babenka s mladým duchom, množstvom energie odhodlaná zmeniť doterajšie zamestnanie ...viac flower
    Čo je pre mňa výhodnejšie - mať zárobok do 5 000 Sk alebo nad 5 000 Sk/ totiž zamestnávateľ dáva sumu 5 000 Sk/

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    flower Pozri príspevok
    Čo je pre mňa výhodnejšie - mať zárobok do 5 000 Sk alebo nad 5 000 Sk/ totiž zamestnávateľ dáva sumu 5 000 Sk/
    V Tvojom profile je uvedené zamestnanie : samostatný účtovník, živnostník.
    Neviem kam túto otázku zaradiť ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.