Zavrieť

Porady

Remeselná živnosť?

Na živnostenskom liste je od 26.09.2007 vznik živnosti -Výmena a osadzovanie parapetov bez úpravy stavebných otvorov.
Od 01.10.2007 vzniklo živnostenské oprávnenie na stolárstvo, maloochod, sprostredkovanie obchodu, búracie práce, maliarstvo............... je možné si uplatniť 60% paušálne výdavky. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    faktúru ma len jednu a ta odkazuje na kontrakt a kontrat znie na stavebné činnosti a elektromontážné práce.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Uplatním len 40% je to istejšie, kedže na faktúre nemá bližšie špecifikované vykonané práce.
    Ďakujem

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    SZČO, ktorý má remeselnú živnosť a uplatňuje si výdavky 60% ma presvedčuje, že jeho kolegovia si ešte odpočítavjú aj vreckové a stravné, vraj mu to ich účtovníci tak tvrdia. Podľa mňa je to už zahrnuté v 60% /teda mimo poistného/, alebo sa mýlim? propsím o radu.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Martasch Pozri príspevok
    SZČO, ktorý má remeselnú živnosť a uplatňuje si výdavky 60% ma presvedčuje, že jeho kolegovia si ešte odpočítavjú aj vreckové a stravné, vraj mu to ich účtovníci tak tvrdia. Podľa mňa je to už zahrnuté v 60% /teda mimo poistného/, alebo sa mýlim? propsím o radu.

    V paušálnych výdavkoch či už 40% alebo 60% sú zahrnuté všetky náklady daňovníka. Len zaplatené poistné sa môže prirátať k paušálnym výdavkom.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Aj môj názor je, že ak uplatňujem výdajky % tak môžem odpočítať už len zaplatené poistné a nič viac.

    sameika je offline (nepripojený) sameika

    sameika
    dobrý deň prajem, poprosím Vás o radu. Môže si živnostník uplatniť 60% do výdajov aj v prípade, že na živnostenskom liste nemá len čisto remeselnú živnosť ale aj maloobchod a veľkoobchod?
    človiečik Vladimír Ozimý
    sameika Pozri príspevok
    dobrý deň prajem, poprosím Vás o radu. Môže si živnostník uplatniť 60% do výdajov aj v prípade, že na živnostenskom liste nemá len čisto remeselnú živnosť ale aj maloobchod a veľkoobchod?
    nie je dôležité čo máte na živnosti ale čo vykonávate...60% máte nárok ak fakturujete len za činnosti remeselné...

    kvitko je offline (nepripojený) kvitko

    kvitko
    Ahojte, prosím o radu. Mám klienta, ktorý si tento rok začal fakturovať elektromontážne práce. Má nárok na 60% paušálne výdavky, alebo na 40%. Viem že je tu už veľa toho popísaného, ale nenašla som nič ohľadom elektromontáží. Ďakujem.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    kvitko Pozri príspevok
    Ahojte, prosím o radu. Mám klienta, ktorý si tento rok začal fakturovať elektromontážne práce. Má nárok na 60% paušálne výdavky, alebo na 40%. Viem že je tu už veľa toho popísaného, ale nenašla som nič ohľadom elektromontáží. Ďakujem.
    40% , elektromontáž nie je v remeselných živnostiach.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.