Zavrieť

Porady

minimálne mzdové nároky

Dobrý deň!

Potrebovala by som výšku minimálnych mzdových nárok pre roky 2003-2007.
Ďakujem pekne!
Veronika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    weveronika je offline (nepripojený) weveronika

    weveronika
    Dobrý deň!

    Mala by som ešte jednu otázku. Ak sa minimálne mzdové nároky menia vždy k 1.10. kalendárneho roka, to znamená, že podnik je povinný vyplatiť zamestnancom mzdu za október, v ktorej budú zohľadnené už nové minimálne mzdové nároky? To by potom znamenalo, že 9 mesiacov by boli nároky z predchádzajúceho roka a 3 posledné mesiace nové nároky?

    Ďakujem pekne!
    Veronika

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    weveronika Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Mala by som ešte jednu otázku. Ak sa minimálne mzdové nároky menia vždy k 1.10. kalendárneho roka, to znamená, že podnik je povinný vyplatiť zamestnancom mzdu za október, v ktorej budú zohľadnené už nové minimálne mzdové nároky? To by potom znamenalo, že 9 mesiacov by boli nároky z predchádzajúceho roka a 3 posledné mesiace nové nároky?

    Ďakujem pekne!
    Veronika
    Áno, je to úplne rovnako ako s minimálnou mzdou. Do 30.9.2007 mohli zamestnanci dostávať hrubú mzdu 7600,- ale od 1.10.2007 už museli dostávať minimálne 8100,-.

    minimálne mzdové nároky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.