Zavrieť

Porady

mesačná mzda

prajem pekný deň chcem sa opýtať či mi môže zamestnávateľ priznať v pracovnej zmluve mesačnú mzdu 7600 Sk. nie je náhodou minimálna mzda 8100 Sk? ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    niky32123 je offline (nepripojený) niky32123

    niky32123
    no zmluvu som podpísala 4.2.08. takže si môžem nárokovať 8100? ešte sa chcem opýtať aká je nezdaniteľná čiastka pri výpočte miezd. a kde zaradiť dochádzkový bonus.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    niky32123 Pozri príspevok
    no zmluvu som podpísala 4.2.08. takže si môžem nárokovať 8100? ešte sa chcem opýtať aká je nezdaniteľná čiastka pri výpočte miezd. a kde zaradiť dochádzkový bonus.
    Ak nemáš skrátenú pracovnú dobu tak máš nárok min. na sumu 8.100,- Sk. Nezdanieľná čiastka je vo výške 8.208,- Sk.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    niky32123 Pozri príspevok
    mam pracovnu zmluvu na denný pracovný čas 7,5 hod. zatial na dobu určitu jeden rok.
    Pri 7,5 hod. prac. čase vychádza minimálna mzda 7.600,-- Sk. Takže to máš v pracovnej zmluve dobre.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    jamis Pozri príspevok
    Pri 7,5 hod. prac. čase vychádza minimálna mzda 7.600,-- Sk. Takže to máš v pracovnej zmluve dobre.
    Podľa mňa nie, pretože ak prepočítam minimálnu hodinovú mzdu 46,60 Sk/hod, na 7,5 hodinový FPČ, a potom spätne na mesačnú mzdu, aj tak mi vychádza minim.mesačná mzda 8100 Sk.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    jamis Pozri príspevok
    Pri 7,5 hod. prac. čase vychádza minimálna mzda 7.600,-- Sk. Takže to máš v pracovnej zmluve dobre.
    To závisí od toho, či ustanovený TPČ vo firme je 40 hodín a 37,5 hod je kratší úväzok - vtedy 7600 stačí, alebo ustanovený TPČ je 37,5 hod - vtedy musí byť min.mzda 8100 Sk.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    To závisí od toho, či ustanovený TPČ vo firme je 40 hodín a 37,5 hod je kratší úväzok - vtedy 7600 stačí, alebo ustanovený TPČ je 37,5 hod - vtedy musí byť min.mzda 8100 Sk.
    áno, vlastne aj ja som to tak myslela, len som to nedopovedala....

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    V zmluve sa uvádza Tvoj konkrétny týždenný pracovný čas, to ešte nemusí byť ustanovený TPČ. Ustanovený TPČ je čas, ktorý zamestnávateľ určil pre firmu, alebo pre skupinu zamestnancov. Zjednosušene, ak všetci vo firme (až na pár výnimiek s kratším úväzkom) robia na 37,5 hod, tak ustanovený TPČ je 37,5 hod. Ak všetci vo firme robia 40 hod a ty máš 37,5 hod, potom máš zrejme kratśí pracovný čas.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.