Zavrieť

Porady

úrad práce a brigáda

som 42 ročná babenka s mladým duchom, množstvom energie odhodlaná zmeniť doterajšie zamestnanie ...viac
Ahojte,
mám otázky. Ak budem evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná môžem si niekde hľadať brigádu alebo prácu na VPP?
Ako sa vypočítava podpora v nezamestnanosti?
Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 03.11.10 at 19:29
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keď si evidovaná na ÚP, môžeš si zarobiť na dohodu max. 3200,- Sk a odpracovať max. 64 hod. mesačne.
0 0
flower flower

flower je offline (nepripojený) flower

som 42 ročná babenka s mladým duchom, množstvom energie odhodlaná zmeniť doterajšie zamestnanie ...viac
ďakujem všetkým za radu
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Tých 3200 Sk, ktoré môžu brigádnicky zarobiť, sa potom stiahne z podpory z ÚP, aj zo sociálky? To som sa teraz dozvedela, doteraz to tak bolo????
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

gita;7***03
Tých 3200 Sk, ktoré môžu brigádnicky zarobiť, sa potom stiahne z podpory z ÚP, aj zo sociálky? To som sa teraz dozvedela, doteraz to tak bolo????
Neviem o tom, žeby to tak bolo. Doteraz evidov. mohli odrobiť 64 hodín mesačne a zarobiť 3 200.- Sk.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

gita;7***03
Tých 3200 Sk, ktoré môžu brigádnicky zarobiť, sa potom stiahne z podpory z ÚP, aj zo sociálky? To som sa teraz dozvedela, doteraz to tak bolo????
Ak Ti vznikne nárok na podporu-tak budeš mať vyplatenú podporu+brigádu. Suma za brigádu však musí byť max. 3.200,- Sk na mesiac a odpr. max. 64 hodín. Ak budeš mať vyplácané sociálne dávky-tak sa vyplatená suma sociálnych dávok poníži o príjem za brigádu. Tá brigáda však počas evidencie na Úrade práce môže byť len Dohoda o vykonaní práce.
Naposledy upravil katka50 : 08.04.08 at 12:10
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Tak ale akú to má logiku, potom kto bude robiť na dohodu, keď mu to stiahnu z tej biednej sociálky??? To som fakt nevedela !!!
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

gita;7***39
Tak ale akú to má logiku, potom kto bude robiť na dohodu, keď mu to stiahnu z tej biednej sociálky??? To som fakt nevedela !!!
Pretože na soc.dávky máš nárok, ak si v hmotnej núdzi.
0 0
Lucia231 Lucia231

Lucia231 je offline (nepripojený) Lucia231

mohla by som poprosit o radu?? Som evidovana na urade prace nedostavam ziadnu podporu ani socialku. Teraz mam ist na brigadu a chcela by som vediet ze ci aj ja musim mat odpracovanych najviac tych 64 hodin alebo mozem aj viac. Dakujem a este jedna otazka do 3 odpracovanych rokov mi chyba 67 dni. To kvoli tomu nemam narok na podporu a ani na socialku???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucia231 Pozri príspevok
mohla by som poprosit o radu?? Som evidovana na urade prace nedostavam ziadnu podporu ani socialku. Teraz mam ist na brigadu a chcela by som vediet ze ci aj ja musim mat odpracovanych najviac tych 64 hodin alebo mozem aj viac. Dakujem a este jedna otazka do 3 odpracovanych rokov mi chyba 67 dni. To kvoli tomu nemam narok na podporu a ani na socialku???
Počet hodín už nie je obmedzený, obmedzená je len výška mesačnej odmeny. Od 1.7.09 je to 136,38 €. Áno, nárok na podporu nesplňaš pre počet dní platenia odvodov do fondu nezamestnanosti.
0 0
danino danino

danino je offline (nepripojený) danino

Zdravim, chcel by som Vas poprosit o radu a cenne informacie. V pripade že by som mal viacej brigad a v mesiaci by som prekrocil uvedenu sumu 136,38 € a poberam davky v nezamestnanosti aký by to malo pre mna postih? Akým sposobom sa mozu dozvediet o mojom prime v pripade ze by som tu skutocnost zamlcal? ( nejedna sa o brigadu na cierno )

Vopred pekne dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danino Pozri príspevok
Zdravim, chcel by som Vas poprosit o radu a cenne informacie. V pripade že by som mal viacej brigad a v mesiaci by som prekrocil uvedenu sumu 136,38 € a poberam davky v nezamestnanosti aký by to malo pre mna postih? Akým sposobom sa mozu dozvediet o mojom prime v pripade ze by som tu skutocnost zamlcal? ( nejedna sa o brigadu na cierno )

Vopred pekne dakujem.
Dávky v nezamestnanosti vypláca soc. poisťovňa. A tvoj príjem od každého zamestnávaeľa nahlasuje zamestnávatel podľa rodného čísla v prílohe mesačného výkazu v SP.
Nie vždy to kontrolujú, ak na to prídu vyradia ťa spätne z evidencie a musíš doplatiť zdr. poistenie ako samoplatiel.
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či má nezamestnaný evidovaný v evidencii uchádzačov o zamestnanie povinnosť nahlásiť výkon práce na dohodu o vykonaní práce, keď čiastka ktorú poberá na základe dohody nepresiahne 136,38 EUR? Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

jaanna Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či má nezamestnaný evidovaný v evidencii uchádzačov o zamestnanie povinnosť nahlásiť výkon práce na dohodu o vykonaní práce, keď čiastka ktorú poberá na základe dohody nepresiahne 136,38 EUR? Ďakujem
Áno, má.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Podľa mojich informácií nesmie uchádzač o zamestnanie, evidovaný na ÚP prekročiť sumu 131,65 € mesačne. Odpracované hodiny už nie sú obmedzené (64 hod. do mesiaca). Odkiaľ je tá suma 136,38 eur?
0 0
lenkage lenkage

lenkage je offline (nepripojený) lenkage

od 01.07.09 sa zmenila výška životného minima!!!
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Ďakujem. Je to jasné, ale ešte včera som mala túto sumu z ÚP.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Klimentová Viera Pozri príspevok
Ďakujem. Je to jasné, ale ešte včera som mala túto sumu z ÚP.
Asi im nedošlo, že sa od 1.7.09 zvýšila výška ŽM
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
Asi im nedošlo, že sa od 1.7.09 zvýšila výška ŽM
A Ty nevieš také, že pod lampou býva najväčšia tma? v tomto prípade
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Klimentová Viera Pozri príspevok
Ďakujem. Je to jasné, ale ešte včera som mala túto sumu z ÚP.

Ja som tam teraz ráno volala a potvrdila mi to tiež.
Porada je jednoducho rýchlejšia ako pracovníčky ÚP. :-)
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Z toho mi zase vyplýva len jedna dobrá skúsenosť. Vždy, keď prídem ráno do roboty musím si zapnúť poradu a pracovať spolu s ňou. Ďakujem v mene všetkých, ktorým je Porada dobrým, tichým, ale múdrym spolupracovníkom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať