Zavrieť

Porady

nástup po MD

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o Váš názor :
žena pred nástupom na MD pracovala na plný prac. úväzok, t. j. 8 hodín a po MD chce nastúpiť späť do práce iba na polovičný pracovný úväzok /4 hod. denne/
Pred nástupom na MD mala ešte zostatok dovolenky 20 dní :

1. nastupuje po MD - zostatok dovolenky sa jej nekráti ?
2. môže si zostatok "starej" dovolenky /tj. 20 dní/ vyčerpať takto : 4 hod. denne x 40 dní ?

ďakujem
martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martinala Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som Vás poprosiť o Váš názor :
    žena pred nástupom na MD pracovala na plný prac. úväzok, t. j. 8 hodín a po MD chce nastúpiť späť do práce iba na polovičný pracovný úväzok /4 hod. denne/
    Pred nástupom na MD mala ešte zostatok dovolenky 20 dní :

    1. nastupuje po MD - zostatok dovolenky sa jej nekráti ?
    2. môže si zostatok "starej" dovolenky /tj. 20 dní/ vyčerpať takto : 4 hod. denne x 40 dní ?

    ďakujem
    martina
    1. za dni MD sa nárok nekráti
    2. má nárok na 20 dní, D nie je na hodiny, ale na dni.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    martinala Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som Vás poprosiť o Váš názor :
    žena pred nástupom na MD pracovala na plný prac. úväzok, t. j. 8 hodín a po MD chce nastúpiť späť do práce iba na polovičný pracovný úväzok /4 hod. denne/
    Pred nástupom na MD mala ešte zostatok dovolenky 20 dní :

    1. nastupuje po MD - zostatok dovolenky sa jej nekráti ?
    2. môže si zostatok "starej" dovolenky /tj. 20 dní/ vyčerpať takto : 4 hod. denne x 40 dní ?

    ďakujem
    martina
    Hovoríme určite o MD (materskej dovolenke)? Nebola náhodou najprv na materskej a potom na rodičovskej dovolenke?

    Na presné určenie nároku dní na dovolenku treba uviesť presné obdobia, kedy pracovala, kedy bola na MD a kedy na RD.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    martinala Pozri príspevok
    a ako si má potom vyčerpať starú dovolenku ?
    Najlepšie by bolo, keby nastúpila s pôvodnou zmluvou (plný úväzok), vyčerpala si dni dovolenky (po 8 hodín) a potom by sa zmenila zmluva na polovičný úväzok. Inak by ste jej miesto napr. 5 dní dovolenky (po 8 hodín) museli poskytnúť 10 dní (po 4 hodiny), čo by dlhšie trvalo vyčerpať.

    martinala je offline (nepripojený) martinala

    martinala
    hovoríme určite o MD, RD ešte nezačala čerpať. a ide o to, že si ju chce čerpať tak ako ste napísali : 10 dní po 4 hodiny, len som si nebola istá, že keď bude mať ten skrátený pracovný úväzok, či to bude v súlade so ZP.
    ďakujem

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Nemám s tým praktickú skúsenosť, no tiež som o niečom takom začiatkom roka uvažovala.
    Z príspevkov na Porade som si vtedy urobila názor, že v prípade zmeny PP t.j.skrátenie z 8hod na 4hod, od dátumu nástupu po MD by som mala stále nárok na dovolenku 20dní (nie 20x8hod). Preto by som miesto 20dní po 8hodín mala nárok na 20dní po 4hodiny.
    Nehovorím, že mám pravdu, no taký som si urobila názor.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    brčko Pozri príspevok
    Nemám s tým praktickú skúsenosť, no tiež som o niečom takom začiatkom roka uvažovala.
    Z príspevkov na Porade som si vtedy urobila názor, že v prípade zmeny PP t.j.skrátenie z 8hod na 4hod, od dátumu nástupu po MD by som mala stále nárok na dovolenku 20dní (nie 20x8hod). Preto by som miesto 20dní po 8hodín mala nárok na 20dní po 4hodiny.
    Nehovorím, že mám pravdu, no taký som si urobila názor.

    Brčko, tiež by som to tak brala, ale ako by jej to potom preplatili? Za dovolenku by dostala o polovičku menej, lebo by jej preplatili iba 4 hod. Najlepšie by bolo, keby si starú dovolenku vyčerpala, a potom jej zmenili PP na polovičný úväzok.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    brčko Pozri príspevok
    Nemám s tým praktickú skúsenosť, no tiež som o niečom takom začiatkom roka uvažovala.
    Z príspevkov na Porade som si vtedy urobila názor, že v prípade zmeny PP t.j.skrátenie z 8hod na 4hod, od dátumu nástupu po MD by som mala stále nárok na dovolenku 20dní (nie 20x8hod). Preto by som miesto 20dní po 8hodín mala nárok na 20dní po 4hodiny.
    Nehovorím, že mám pravdu, no taký som si urobila názor.
    V podstate máš pravdu, lebo ide o to, že ak máš skrátený úväzok 4 hodiny, tak aj deň dovolenky budeš mať 4 hodiny.

    Pokiaľ ale nárok na dovolenku vznikol ešte pred zmenou na kratší úväzok, tak treba čerpať v takom rozsahu, ako vznikol, teda 8 hodinový deň. Odo dňa zmeny úväzku sa bude počítať deň dovolenky toľko hodín, koľko je denný úväzok, teda 4 hodiny.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Dana K. Pozri príspevok
    Brčko, tiež by som to tak brala, ale ako by jej to potom preplatili? Za dovolenku by dostala o polovičku menej, lebo by jej preplatili iba 4 hod. Najlepšie by bolo, keby si starú dovolenku vyčerpala, a potom jej zmenili PP na polovičný úväzok.

    áno, podla mna by prišla o polovicu penazí (20dníx4hod). Tiež si myslím, že by bolo kvôli peniazom dobré najprv vyčerpať starú dovolenku a až potom zmeniť PP. Ona však zjavne chce natiahnuť dni dovolenky. No podla mna to nejde.

    vinea je offline (nepripojený) vinea

    vinea
    Dobrý den,
    ja by som sa chcela spytat..
    zamestnankyna by chcela nastupit do firmy, ale este pobera rodicovyký príspevok . Rodicovský príspevok bude poberat do apríla 2008. chcela by nastupit v marci.
    - je mozne jej strany na stupiť do organizácie počas RD ?
    - moze dostavat aj rodicovsky príspevok a aj robit ? Nebude jej mzda nejako kratená ?
    mam info, ze o jej dieta sa bude starat jej mama., a nebude dieta chodit do statnej skolky...

    Dakujem za informáciu a za pomoc .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    vinea Pozri príspevok
    Dobrý den,
    ja by som sa chcela spytat..
    zamestnankyna by chcela nastupit do firmy, ale este pobera rodicovyký príspevok . Rodicovský príspevok bude poberat do apríla 2008. chcela by nastupit v marci.
    - je mozne jej strany na stupiť do organizácie počas RD ?
    - moze dostavat aj rodicovsky príspevok a aj robit ? Nebude jej mzda nejako kratená ?
    mam info, ze o jej dieta sa bude starat jej mama., a nebude dieta chodit do statnej skolky...

    Dakujem za informáciu a za pomoc .
    1. je
    2.nie nebude jej mzda krátená z titulu poberania RP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.