Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru- doba určitá

Dobrý deň, chcela by som pomôcť známej, ktorú počas PN prepustili zo zamestnania na základe ukončenia pracovného pomeru -zmluva na dobu určitú.Jednoducho jej nepredĺžili záväzok, no na jej miesto prijali na dobu neurčitú inú zamestnankyňu, ktorá v tej dobe bola preukázateľne tehotná. Samozrejme, manželka vysokopostaveného funkcionára. Je toto podľa Zákonníka práce v poriadku?????????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    magdina Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som pomôcť známej, ktorú počas PN prepustili zo zamestnania na základe ukončenia pracovného pomeru -zmluva na dobu určitú.Jednoducho jej nepredĺžili záväzok, no na jej miesto prijali na dobu neurčitú inú zamestnankyňu, ktorá v tej dobe bola preukázateľne tehotná. Samozrejme, manželka vysokopostaveného funkcionára. Je toto podľa Zákonníka práce v poriadku?????????????
    Je to v súlade so ZP .PP končí dobou určitou.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    magdina Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som pomôcť známej, ktorú počas PN prepustili zo zamestnania na základe ukončenia pracovného pomeru -zmluva na dobu určitú.Jednoducho jej nepredĺžili záväzok, no na jej miesto prijali na dobu neurčitú inú zamestnankyňu, ktorá v tej dobe bola preukázateľne tehotná. Samozrejme, manželka vysokopostaveného funkcionára. Je toto podľa Zákonníka práce v poriadku?????????????
    Z toho, čo si napísala, je takýto postup v súlade so ZP. Prac. pomer na dobu určitú sa skončí v deň, ktorý bol dohodnutý ako skončenie PP, aj keby bol zamestnanec v tom čase na PN, na materskej a pod. Na to miesto môžu prijať hocikoho, nikto nezakazuje uzatvoriť PP aj s tehotnou zamestnankyňou.

    A je len na zamestnávateľovi, či PP uzatvorí na dobu určitú alebo neurčitú.

    Aria je offline (nepripojený) Aria

    Aria
    ja mám podobný prípad, zamestnanec mal zmluvu na dobu určitú. končil 28.02.08, ja som ho odhlásila a on mi 29.02. doniesol OČR s dátumom 28.02.. To znamená, že aj napriek tomu ukončil pracovný pomer 28.?

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Aria Pozri príspevok
    ja mám podobný prípad, zamestnanec mal zmluvu na dobu určitú. končil 28.02.08, ja som ho odhlásila a on mi 29.02. doniesol OČR s dátumom 28.02.. To znamená, že aj napriek tomu ukončil pracovný pomer 28.?
    Áno, pracovný pomer končí dňom 28.2.2008.

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    Dobré ráno. Zamestnanec doba určitá od 5/2007 - 10/2007. Dnes by mal k nám opäť nastúpiť. Môžem uzatvoriť PP ešte na dobu určitú, keďže ide o prvý opätovne dohodnutý PP ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    petacuckova Pozri príspevok
    Dobré ráno. Zamestnanec doba určitá od 5/2007 - 10/2007. Dnes by mal k nám opäť nastúpiť. Môžem uzatvoriť PP ešte na dobu určitú, keďže ide o prvý opätovne dohodnutý PP ?
    Dvakrát založená otázka, odpoveď tu:

    http://www.porada.sk/t68221-predlzov...tml#post674309

    buga je offline (nepripojený) buga

    buga
    Náhodou som poslala jednému zamestnancovi omylom skončenie pracovného pomeru formát v skúšbnej dobe-znamená to niečo?pracovný pomer mal uzatvorený na dobu určitú 31.7.2010-tým sa mu automaticky končí prac.pomer?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    buga Pozri príspevok
    Náhodou som poslala jednému zamestnancovi omylom skončenie pracovného pomeru formát v skúšbnej dobe-znamená to niečo?pracovný pomer mal uzatvorený na dobu určitú 31.7.2010-tým sa mu automaticky končí prac.pomer?
    Ak to bolo náhodou- omylom, treba to ihneď dať na správnu mieru. Celkom tomu nejasnému príspevku nerozumiem, bolo to namiesto skončenia PP na dobu určitú? Ale 31.7. už predsa bolo. Skús to uviesť na správnu mieru. Ak mal PP na dobu určitú a PP ste nepredlžili, PP mu týmto dátumom skončil.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    buga Pozri príspevok
    Náhodou som poslala jednému zamestnancovi omylom skončenie pracovného pomeru formát v skúšbnej dobe-znamená to niečo?pracovný pomer mal uzatvorený na dobu určitú 31.7.2010-tým sa mu automaticky končí prac.pomer?
    dnes je 9.8. - čo bolo od 1.8. ? Pracovník môže napadnúť neplatné skončenie prac.pomeru na súde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.