Zavrieť

Porady

Platia sa sviatky priemerkou alebo nie?

Sme vo firme odmeňovaní podľa Zákonníka práce. Na výplatnej páske mám dovolenky, návštevy lekára, celodenné návštevy lekára zaplatené priemernou mzdou. V januári boli sviatky a tie na výplatnej páske nevidím, sú súčasťou mzdy za odpracované dni (sviatky nepracujeme). Postupuje môj zamestnávateľ správne? Nemali by byť tiež platené priemerkou ako dovolenky? Môže sa zamestnávateľ sám rozhodnúť ako bude postupovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Cora Pozri príspevok
    Sme vo firme odmeňovaní podľa Zákonníka práce. Na výplatnej páske mám dovolenky, návštevy lekára, celodenné návštevy lekára zaplatené priemernou mzdou. V januári boli sviatky a tie na výplatnej páske nevidím, sú súčasťou mzdy za odpracované dni (sviatky nepracujeme). Postupuje môj zamestnávateľ správne? Nemali by byť tiež platené priemerkou ako dovolenky? Môže sa zamestnávateľ sám rozhodnúť ako bude postupovať?
    Ak ste odmeňovaní mesačnou mzdou, postupuje správne podľa ZP, sviatky sa nepreplácajú priemerkou.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Presne tak, ak máte mesačnú mzdu, tak náhrada za sviatok = hodnote odpracovaného dňa. Neráta sa priemerom ako napr. dovolenky

    Platia sa sviatky priemerkou alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.