Zavrieť

Porady

KURZOVE ROZDIELY V J.U.

Poprosim vas poradte mi ako nahravate v j.u. uhradu zo zahranicia

fa.1000 eur iny kurz pri vystaveni a iny pri uhrade v knihe pohladavok mi ostane neuhradeny zostatok faktury dala som sa nahovorit na j.u. inac robim len podvojne tak som z toho trocha mimo mozno chcem to jednoduche zpodvojnit diky za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Úhradu zapíšem do peňažného denníka v takom kurze ako mi skutočne prišla.
    Kurzový rozdiel zisk alebo strata, ktorý mi vznikol sa upraví v evidencii pohľadávok alebo záväzkov, tak aby sa pohľadávka resp. záväzok vynuloval.

    inge.s je offline (nepripojený) inge.s

    inge.s
    a uctujes to ako prevadzkovu reziu pri stratach cez nepenazne operacie alebo len upravis hodnotu faktury podla kurzu uhrady

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    V peňažnom denníku sa neúčtuju kurzové rozdiely vzniknuté pri pohľadávkach resp. záväzkoch, preto si ich upravujem v evidencii pohľadávok resp. záväzkoch. Tam si pridám ďalšiu úhradu, v ktorej si zapíšem sumu a uvediem buď kurz.zisk resp. strata, aby sa mi to vyrovnalo na nulu.

    inge.s je offline (nepripojený) inge.s

    inge.s
    Diky pekne takze do penazneho uctujem len skutocny prijem za tu fakturu,
    a zbytok vynulujem. To j.u. je tusim tazsie ako p.u.Pekny den a este raz dik.

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    inge.s
    Diky pekne takze do penazneho uctujem len skutocny prijem za tu fakturu,
    a zbytok vynulujem. To j.u. je tusim tazsie ako p.u.Pekny den a este raz dik.
    Presne tak.
    j.

    leka je offline (nepripojený) leka

    leka
    takze ked mam devizovy ucet (j.u.), prijatu fa napr. v prepocte kurzom NBS za 50 000 Sk, hradila som to z tohto uctu. Uhrada v prepocte na Sk bude 50 100. Tych 100 Sk si mam len ja sama vyrovnat ponizenim pohladavok? mam z toho gulas

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    leka
    takze ked mam devizovy ucet (j.u.), prijatu fa napr. v prepocte kurzom NBS za 50 000 Sk, hradila som to z tohto uctu. Uhrada v prepocte na Sk bude 50 100. Tych 100 Sk si mam len ja sama vyrovnat ponizenim pohladavok? mam z toho gulas
    To sa asi jedná o záväzky, ked si to hradila.

    V evidencii záväzkov máš faktúru za 50.000,-
    Zaplatila si 50.100,- to uvedieš v peňažnom denníku ako výdaj za tovar...
    V evidencii záväkov budeš mať úhradu 50.100,- a potom si tam pridáš druhú úhradu (-100,-) ako kurzová strata, aby sa záväzok vynuloval.

    Jan B je offline (nepripojený) Jan B

    B.D. Jan B
    Chcem sa opytam ci sa §17 odst.17 o kurzovych rozdieloch tyka aj JU. Mam v tom gulas. Uz aby bola jednotna mena.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    V JÚ sa počas roka neúčtuje o kurzových rozdieloch, na konci roka sa to prepočítava k 31.12 a podľa toho vieš, či vzniká kurzová strata alebo zisk.Taktiež aj neuhradené pohľadávky a záväzky v cudzej mene prepočítaváš kurzom k 31.12.Niektoré programy robia kurzové rozdiely automaticky, ja to však ručne, tento rok to majú v našom programe upraviť, takže super ubudne trocha roboty, aspoň niečo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.