Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Jeden môj známy si chce podať daňové priznanie a to iba z toho dôvodu, aby mu bol doplatený daňový bonus na dve deti. Poraďte, či naň bude mať nárok, ak jeho manželka, ktorá ho poberala, bola dlhodobo PN a dostala daňový bonus iba za dva mesiace. Pritom ale tento môj známy pracoval v roku 2007 iba 8 mesiacov, daň neplatil žiadnu, ale jeho hrubý príjem je viac než polovica minimálnej mzdy. Podľa mňa by mal mať nárok na toto doplatenie. Súhlasíte so mnou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Hepi Pozri príspevok
    Jeden môj známy si chce podať daňové priznanie a to iba z toho dôvodu, aby mu bol doplatený daňový bonus na dve deti. Poraďte, či naň bude mať nárok, ak jeho manželka, ktorá ho poberala, bola dlhodobo PN a dostala daňový bonus iba za dva mesiace. Pritom ale tento môj známy pracoval v roku 2007 iba 8 mesiacov, daň neplatil žiadnu, ale jeho hrubý príjem je viac než polovica minimálnej mzdy. Podľa mňa by mal mať nárok na toto doplatenie. Súhlasíte so mnou?
    pokiaľ spĺňa požadovaný príjem tak si môže uplatniť doplatok daňového bonusu v DP. Ale to mohol urobiť aj cez RZD

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Hepi Pozri príspevok
    Jeden môj známy si chce podať daňové priznanie a to iba z toho dôvodu, aby mu bol doplatený daňový bonus na dve deti. Poraďte, či naň bude mať nárok, ak jeho manželka, ktorá ho poberala, bola dlhodobo PN a dostala daňový bonus iba za dva mesiace. Pritom ale tento môj známy pracoval v roku 2007 iba 8 mesiacov, daň neplatil žiadnu, ale jeho hrubý príjem je viac než polovica minimálnej mzdy. Podľa mňa by mal mať nárok na toto doplatenie. Súhlasíte so mnou?
    Má nárok, ak bol príjem za r. 2007 vyšší ako 46.350,- Sk.

    Stitch je offline (nepripojený) Stitch

    Stitch
    Zamestnankyňa si chce uplatniť DB podaním DP typ A. Celý rok si neuplatňovala DB ani jej manžel. Chcem sa spýtať na vypĺňanie DP.

    Jej HM 92.700,-, odvody 12.429,-, ČM 80.271,-, preddavky na daň 0.

    r. 32 92.700,-
    r. 33 12.429,-
    r. 34 80.271,-
    r. 36 80.271,-
    r. 37 95.616,-
    r. 43 95.616,-
    r. 44 0
    r. 45 0
    r. 55 6.570,-
    r. 56 0
    r. 57 0
    r. 58 6.570,-
    r. 59 6.570,-
    r. 61 0
    r. 64 0
    r. 65 0


    + vyplniť žiadosť v odd. X.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    monikad Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosim Vas, viete mi niekto poradit aky bol danovy bonus v r. 2005?

    dakujem.
    na jedno dieťa za rok 2005 bol bonus 5000
    1 dieťa = 8*400+4*450

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.