Zavrieť

Porady

Odpracované roky

Richard Pozri príspevok
Ak máte nápady, ktoré otázky by mali byť zaradené medzi stálice - teda vypracované otázky, prosím píšte ich do tejto témy.
Vypracované otázky by mali obsahovať najmä načastejšie vyskytujúce sa problémy z oblasti miezd a personalistiky.

Začínam:

- Zápočet odpracovaných rokov - čo všetko sa započítava
Poprosila by som o Váš názor ako by sa mal rátať odpracovaný rok, ktorý bol prestupný:
1) ako jeden rok
alebo
2) ako jeden rok a jeden deň - keďže je v prestupnom roku 366 dní
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danielak je offline (nepripojený) danielak

    danielak
    Poprosila by som o Váš názor ako by sa mal rátať odpracovaný rok, ktorý bol prestupný:
    1) ako jeden rok
    alebo
    2) ako jeden rok a jeden deň - keďže je v prestupnom roku o jedne deň viac

    danielak je offline (nepripojený) danielak

    danielak
    Ale ak odpracuje pozedzme 10 rokov a nich boli dva roky prestupne zapíšem mu do zápočtového listu 10 rokov a 2 dni alebo len 10 rokov?

    danielak je offline (nepripojený) danielak

    danielak
    Akom zákone by som mohla najsť popis ako postupovať pri počítaní odpracovaných rokov a dní?

    danielak je offline (nepripojený) danielak

    danielak
    Ďakujem. Prečitala som si tému započet rokov. Ale aj tak neviem na základe čoho počítate prestupný rok ako 1 rok a 1 deň. Veď rok je vždy rok aj keď je prestupný? Mohli by ste mi napísať nejaký zdroj (zákon, komentár) kde je to napísané, že sa to má takto počítať.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    danielak Pozri príspevok
    Ďakujem. Prečitala som si tému započet rokov. Ale aj tak neviem na základe čoho počítate prestupný rok ako 1 rok a 1 deň. Veď rok je vždy rok aj keď je prestupný? Mohli by ste mi napísať nejaký zdroj (zákon, komentár) kde je to napísané, že sa to má takto počítať.
    neviem či existuje na toto nejaký výklad ale v Zákonníku práce je že treba vydať zamestnancovi potvrdenie o dobe trvania PP. V zápočte máš dobu trvania vypísať v rokoch a dňoch. Preto ja počítam dobu trvania v dňoch ktoré potom prerátam na roky. A kalendárny rok je pre mňa 365 dní.

    § 75
    Pracovný posudok a potvrdenie o zamestnaní



    (2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä

    a) dobu trvania pracovného pomeru,
    b) druh vykonávaných prác,
    c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
    d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
    e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).
    f) údaj o poskytnutí odchodného podľa § 76 ods. 6.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    danielak Pozri príspevok
    Poprosila by som o Váš názor ako by sa mal rátať odpracovaný rok, ktorý bol prestupný:
    1) ako jeden rok
    alebo
    2) ako jeden rok a jeden deň - keďže je v prestupnom roku 366 dní
    Ja by som ho počítala ako jeden rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.