Zavrieť

Porady

Stravné lístky pri čiastočnom úväzku

Dobrý deň,
mám otázky ohľadom nasledujúcich vecí:

Vo firme pracujem na 4,5 hodinový úväzok (na riadnu pracovnú zmluvu). So zamestnávateľom som však dohodnutý tak, že niektoré dni do roboty nechodím a takto stratený pracovný čas dobehnem v iné dni, v ktoré teda logicky pracujem 8 a viac hodín.
Bolo mi povedané, že na stravné lístky mám podľa zákona nárok iba za tie dni, ktoré som v robote.
Moja otázka znie: Nemal by som dostávať za dni, v ktorých odpracujem viac ako 8 hodín (aby som naplnil celý pracovný fond), viac ako 1 stravný lístok?
Druhá otázka: Ak za takéto dni mám nárok iba na 1 stravný lístok, tak existuje nejaká teoretická situácia, kedy by zamestnanec (s ľubovoľným úväzkom) mal nárok na viac ako 1 stravný lístok za deň?

Ďakujem za odpovede. Veľmi by mi pomohli aj presné čísla paragrafov, aby som mal u zamestnávateľa s čím argumentovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    TekoTeko Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám otázky ohľadom nasledujúcich vecí:

    Vo firme pracujem na 4,5 hodinový úväzok (na riadnu pracovnú zmluvu). So zamestnávateľom som však dohodnutý tak, že niektoré dni do roboty nechodím a takto stratený pracovný čas dobehnem v iné dni, v ktoré teda logicky pracujem 8 a viac hodín.
    Bolo mi povedané, že na stravné lístky mám podľa zákona nárok iba za tie dni, ktoré som v robote.
    Moja otázka znie: Nemal by som dostávať za dni, v ktorých odpracujem viac ako 8 hodín (aby som naplnil celý pracovný fond), viac ako 1 stravný lístok?
    Druhá otázka: Ak za takéto dni mám nárok iba na 1 stravný lístok, tak existuje nejaká teoretická situácia, kedy by zamestnanec (s ľubovoľným úväzkom) mal nárok na viac ako 1 stravný lístok za deň?

    Ďakujem za odpovede. Veľmi by mi pomohli aj presné čísla paragrafov, aby som mal u zamestnávateľa s čím argumentovať.
    Nie, nemal, pretože si v tie dni vlastne odpracúvavaš nedopracované dni z úv., takže za každý jeden deň máš nárok na 1 lístok.
    Doplním § 152 ZP, ktorý hovorí o nároku na zabezpečenie stravovania zamestnávateľom.
    Naposledy upravil Tweety : 05.03.08 at 07:53 Dôvod: §

    TekoTeko je offline (nepripojený) TekoTeko

    TekoTeko
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, nemal, pretože si v tie dni vlastne odpracúvavaš nedopracované dni z úv., takže za každý jeden deň máš nárok na 1 lístok.
    Teda aj keby som v nejaký deň musel odpracovať napr. 17 hodín (čo by bolo vopred dohodnuté so zamestnávateľom), tak ajtak by som mal nárok iba na 1 stravný lístok?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    TekoTeko Pozri príspevok
    Teda aj keby som v nejaký deň musel odpracovať napr. 17 hodín (čo by bolo vopred dohodnuté so zamestnávateľom), tak ajtak by som mal nárok iba na 1 stravný lístok?
    Ak by si pracoval viac ako je tvoj riadny PČ, ( neodpracoval zameškané hodiny) v tom prípade by si mohol, podotýkam nie je na to nárok, dostať ešte jednu stravenku( za čas nad 11 hod.) podľa ZP.

    Stravné lístky pri čiastočnom úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.