Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť DZ na daňovníka uplatňovaná v preddavkoch na DzP nerovnomerne

Dobry den,
je mozne uplatnovat v mesacnych preddavkoch na DzP pri vypocte mesacnej mzdy zamestnanca nezdanitelnu cast na danovnika:
- v nizsej vyske ako je 1/12 celoroznej maximalnej NCZD?
alebo
- vo vyske 1/12 celoroznej maximalnej NCZD ale len v niektorych mesiacoch (povedzme pol roka ano, pol roka nie)?

V oboch pripadoch ide o zamestnanca, ktory pracuje vo firme cely rok a ma narok na NCZD kazdy mesiac a s tymto postupom by suhlasil (dokonca on ziada). Zmyslom navrhnuteho postupu je, aby mu o rok v rocnom zuctovani DzP nevznikol vyrazny nedoplatok (ako za rok 2007) (mzda nad ~45 tis. Sk).

Ak je jedna z variant mozna, ma to niekde jasnu oporu v zakone? (v zakone o DzP to celkom jasne nie je).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pcela Pozri príspevok
    Dobry den,
    je mozne uplatnovat v mesacnych preddavkoch na DzP pri vypocte mesacnej mzdy zamestnanca nezdanitelnu cast na danovnika:
    - v nizsej vyske ako je 1/12 celoroznej maximalnej NCZD?
    alebo
    - vo vyske 1/12 celoroznej maximalnej NCZD ale len v niektorych mesiacoch (povedzme pol roka ano, pol roka nie)?

    V oboch pripadoch ide o zamestnanca, ktory pracuje vo firme cely rok a ma narok na NCZD kazdy mesiac a s tymto postupom by suhlasil (dokonca on ziada). Zmyslom navrhnuteho postupu je, aby mu o rok v rocnom zuctovani DzP nevznikol vyrazny nedoplatok (ako za rok 2007) (mzda nad ~45 tis. Sk).

    Ak je jedna z variant mozna, ma to niekde jasnu oporu v zakone? (v zakone o DzP to celkom jasne nie je).
    1. nie je možné, buď si uplatní celý mesačný nárok, alebo neuplatní nič a potom si v RZD uplatní podľa prepočtu podľa ZD

    Pcela je offline (nepripojený) Pcela

    Pcela
    Dakujem. Ak spravne chapem, to je odpoved len o prvej moznosti.

    Vie niekto, ako je to s druhou moznostou?

    Nezdaniteľná časť DZ na daňovníka uplatňovaná v preddavkoch na DzP nerovnomerne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.