Zavrieť

Porady

Preplatenie najomneho a energii

Chcela by som sa opýtať ohladom preplatenia nájomného a energíí vo výplate našim zamestnancom,či sa to dá ako príplatok k čistej mzde alebo sa to musí aj zdaniť?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kikuša Pozri príspevok
    Chcela by som sa opýtať ohladom preplatenia nájomného a energíí vo výplate našim zamestnancom,či sa to dá ako príplatok k čistej mzde alebo sa to musí aj zdaniť?
    Dakujem
    AK im preplácate nájomné a energie, je to ich zdaniteľný príjem.

    Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

    Kikuša
    Jedná sa o zamestnancov zahraničné osoby a po dohode s firmou sa dohodli, že sa im bude preplácať nájomné za ubytovanie a energie a samozrejme, že chcú zaplatiť štátu čo najmenej.

    Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

    Kikuša
    Jedná sa o korejcov, ktorí sú tu prihlásení na ZP a SP a samozrejme majú aj pracovné víza

    Kikuša je offline (nepripojený) Kikuša

    Kikuša
    Práve preto,že sa nejedná o malé sumy, len som zvedavá ako im to vysvetlime, lebo oni majú všetko perfektne vymyslené.(čistá mzda+príplatok nájomné a energie a poslať pekne na účet). Už to vidím ako to budú všetko meniť.

    Preplatenie najomneho a energii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.