Zavrieť

Porady

odmena pre spoločníka

Dobrý deň...chcela by som sa opýtať skúsenejších...spoločník s.r.o. je zároveň aj konateľom...nie je zamestnancom ! v pracovnom pomere je v inej svojej s.r.o. Z tej, v ktorej je len spoločníkom a konateľom by chcel poberať nejakú pravidelnú odmenu za výkon funkcie...v minulom roku bola ale daná spoločnosť v dosť vysokej strate...je to možné nejako urobiť? a ak áno aké z toho vyplývajú pre neho povinnosti ? Za odpoveď vopred ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    veronika713 Pozri príspevok
    Dobrý deň...chcela by som sa opýtať skúsenejších...spoločník s.r.o. je zároveň aj konateľom...nie je zamestnancom ! v pracovnom pomere je v inej svojej s.r.o. Z tej, v ktorej je len spoločníkom a konateľom by chcel poberať nejakú pravidelnú odmenu za výkon funkcie...v minulom roku bola ale daná spoločnosť v dosť vysokej strate...je to možné nejako urobiť? a ak áno aké z toho vyplývajú pre neho povinnosti ? Za odpoveď vopred ďakujem...
    Odmena za výkon funkcie konateľa zakladá účasť na zdravotnom poistení. Treba ho prihlásiť a mesačne odvádzať do ZP poistné, a samozrejme zdaniť. Do SP sa neplatí.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    veronika713 Pozri príspevok
    Dobrý deň...chcela by som sa opýtať skúsenejších...spoločník s.r.o. je zároveň aj konateľom...nie je zamestnancom ! v pracovnom pomere je v inej svojej s.r.o. Z tej, v ktorej je len spoločníkom a konateľom by chcel poberať nejakú pravidelnú odmenu za výkon funkcie...v minulom roku bola ale daná spoločnosť v dosť vysokej strate...je to možné nejako urobiť? a ak áno aké z toho vyplývajú pre neho povinnosti ? Za odpoveď vopred ďakujem...
    predpokladám, že sa tým myslí r. 2007 .
    Ak s.r.o. dosiahla stratu, tak bohužiaľ spoločník nemá ani podiel na zisku.
    Je možné to riešiť v r. 2008 odmenou konateľa - ako uvádza smith - ale aj táto odmena vám zvýši náklady. Ak s.r.o. dosiahne zisk, tak spoločník môže mať podiely na HV , avšak po splnení povinností - viď obchodný zákonník. Jedna z nich je úhrada straty minulých rokov.

    veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

    veronika713
    dakujem za odpoved...nejedná sa ale o rok 2007, ale až o tento rok...je mi jasné, že zo straty nemôže mať podiel na zisku...otázka znela, či mu môžeme napr. mesačne teraz - v novom roku 2008 vyplácať pravidelne nejakú odmenu za výkon a čo z toho vyplýva...ak som správne pochopila, odmenu mať môže, ale platí ZP aj ked je zamestnaný v inej firme ako zamestnanec a tam je za neho ZP platené...?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    veronika713 Pozri príspevok
    dakujem za odpoved...nejedná sa ale o rok 2007, ale až o tento rok...je mi jasné, že zo straty nemôže mať podiel na zisku...otázka znela, či mu môžeme napr. mesačne teraz - v novom roku 2008 vyplácať pravidelne nejakú odmenu za výkon a čo z toho vyplýva...ak som správne pochopila, odmenu mať môže, ale platí ZP aj ked je zamestnaný v inej firme ako zamestnanec a tam je za neho ZP platené...?
    áno, on 4% firma 10% - tak ako u zamestnancov. Pracovný pomer v inej s.r.o. s týmto nemá nič spoločné - tak ako u zamestnanca, ktorý je zamestnaný na prac. zmluvu u dvoch zamestnávateľov.

    odmena pre spoločníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.