Zavrieť

Porady

Doplatok min. mzdy

Ahojte!

Prosím Vás ako a z čoho sa vypočíta doplatok do minimálnej mzdy?
Zamestnanec má odpracovaných v 3/2007 176hodx43,7(vtedy). tak vyjde ze 7691,2 po zaokruhleni 7692Sk. teda doplatok je 92SK to chapem.
ale v 5/2007 ma odpracovanych 160hod, 1den dovolenka, 2dni sviatok a doplatok je 421Sk.
ako sa tam taky dostal???

PS: potrebujem to vediet pri odovzani mzdoveho listu za min. rok, aby som to krasavcom vedela vysvetlit :-)

dakujem vam pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lucida Pozri príspevok
    Ahojte!

    Prosím Vás ako a z čoho sa vypočíta doplatok do minimálnej mzdy?
    Zamestnanec má odpracovaných v 3/2007 176hodx43,7(vtedy). tak vyjde ze 7691,2 po zaokruhleni 7692Sk. teda doplatok je 92SK to chapem.
    ale v 5/2007 ma odpracovanych 160hod, 1den dovolenka, 2dni sviatok a doplatok je 421Sk.
    ako sa tam taky dostal???

    PS: potrebujem to vediet pri odovzani mzdoveho listu za min. rok, aby som to krasavcom vedela vysvetlit :-)

    dakujem vam pekne!
    To o čom píšeš nie je doplatok min.mzdy. O doplatku minimálnej mzdy hovoríme, ak zamestnanec napriek odpracovaniu plného pracovného fondu nedosiahne minimálnu mzdu v hrubom.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Lucida Pozri príspevok
    Ahojte!

    Prosím Vás ako a z čoho sa vypočíta doplatok do minimálnej mzdy?
    Zamestnanec má odpracovaných v 3/2007 176hodx43,7(vtedy). tak vyjde ze 7691,2 po zaokruhleni 7692Sk. teda doplatok je 92SK to chapem.
    ale v 5/2007 ma odpracovanych 160hod, 1den dovolenka, 2dni sviatok a doplatok je 421Sk.
    ako sa tam taky dostal???

    PS: potrebujem to vediet pri odovzani mzdoveho listu za min. rok, aby som to krasavcom vedela vysvetlit :-)

    dakujem vam pekne!
    No ja nechápem ako ti mohol vzniknúť doplatok do MM pri hodinovke. Ten vznikal niekedy len pri odmeňovaní mesačnou mzdou.

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    nie, nie. hodinova mzda tam nebola, stanovena je, resp. bola MM 7600,-. robim v MRP programe a tam to vyhodilo v kolonke doplatok min. mzdy, tych 421,-.
    tento doplatok tam vyratalo pri tychto podmienkach:
    odpracovanych 160hod, 1den dovolenka, 2dni sviatok

    neviem to vobec pochopit...

    prosim, pomozte mi na to prist.


    dakujem pekne!
    Lucia

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Lucida Pozri príspevok
    nie, nie. hodinova mzda tam nebola, stanovena je, resp. bola MM 7600,-. robim v MRP programe a tam to vyhodilo v kolonke doplatok min. mzdy, tych 421,-.
    tento doplatok tam vyratalo pri tychto podmienkach:
    odpracovanych 160hod, 1den dovolenka, 2dni sviatok

    neviem to vobec pochopit...

    prosim, pomozte mi na to prist.


    dakujem pekne!
    Lucia
    Nerozumiem celkom prvému príspevku. Prečo si mu počítala /resp. program/ mzdu hodinami? On má predsa mesačnú mzdu a nie hodinovú.

    No a koľko mu vyšla mzda za 160 hodin, 1 deň dovolenky a 2 dni sviatok? Ak mu vyšla mzda 7179,- tak doplatok tam byť musí, pretože jeho minimálna mzda pri mesačnom odmeňovaní bola 7600,- a toľko musí dostať. Nemohlo to vzniknúť nízkou priemerkou?
    Naposledy upravil jankasm : 10.03.08 at 07:33

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    jankasm Pozri príspevok
    Nerozumiem celkom prvému príspevku. Prečo si mu počítala /resp. program/ mzdu hodinami? On má predsa mesačnú mzdu a nie hodinovú.

    No a koľko mu vyšla mzda za 160 hodin, 1 deň dovolenky a 2 dni sviatok? Ak mu vyšla mzda 7179,- tak doplatok tam byť musí, pretože jeho minimálna mzda pri mesačnom odmeňovaní bola 7600,- a toľko musí dostať. Nemohlo to vzniknúť nízkou priemerkou?
    ten prepočet hodinami je iba moj prepocet. neviem ako na to prist, preco tam je ten doplatok. v programe je/bola zadana mesacna mzda 7600,-.
    hruba mzda v tomto pripade vysla 8240,- a cista je 7133,-

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Lucida Pozri príspevok
    ten prepočet hodinami je iba moj prepocet. neviem ako na to prist, preco tam je ten doplatok. v programe je/bola zadana mesacna mzda 7600,-.
    hruba mzda v tomto pripade vysla 8240,- a cista je 7133,-
    Tých 8240,- to bola mzda bez toho doplatku?
    Potom nevidím žiadny problém /počet hodin 160 + 1 deň dovolenka + 2 dni sviatok = 184, v prepočte na minimálny mzdový nárok je to 184*43,7=8041,-/.
    Takže pokiaľ by mal aj mzdu 7600,- tak doplatok do minimálnej mzdy by bol 441,- /a ty píšeš 421,-/.
    Naposledy upravil jankasm : 10.03.08 at 08:09

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    jankasm Pozri príspevok
    Tých 8240,- to bola mzda bez toho doplatku?
    Potom nevidím žiadny problém /počet hodin 160 + 1 deň dovolenka + 2 dni sviatok = 184, v prepočte na minimálny mzdový nárok je to 184*43,7=8041,-/.
    Takže pokiaľ by mal aj mzdu 7600,- tak doplatok do minimálnej mzdy by bol 441,- /a ty píšeš 421,-/.
    :-)))) SUPER!!!
    ehm. ten doplatok je 421,-. fnuk fnuk. co to je? to asi zblbol program! :-O

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.