Zavrieť

Porady

neodkladne odvody do soc. poistovne

ako szco chcem dobrovolne platit do soc. poistovne ale nie celu sumu cca 2800 Sk. Ktore poistenia su dolezite a ktore nie ? starobne, invalidne, nemocenske, rezervny fond.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Takze ja by som vyuzil tuto temu a rad by som sa spytal konkretne:

    Manzelka zacina podnikat ako SZCO od 1.9.2008. Doteraz je doma na materskej (oprava) rodicovskej dovolenke a pobera len rodicovsky prispevok cca 4.500 Sk. Zatial je aj evidovana ako zamestnanec u svojho byvaleho zamestnavatela ale to sa asi zmeni od toho 1.9.2008. Spori si na dochodok v 2. pilieri. Mame 2 deti (v skolskom a predskolskom veku). Zvyknu byvat chore a vtedy s nimi musi ostavat doma 1-2 tyzdne. Predpokladam mesacne prijmy max. do 16.000 Sk ale skor to bude menej.

    Viem, ze si bude musiet platit povinne ZP z minimalnej mzdy. Co by si mala platit dobrovolne do socialnej poistovne? Co sa jej oplati vzhladom na sporenie v 2. pilieri a mozne castejsie OCR pripadne PN?

    Dakujem vopred za kazdu radu
    Naposledy upravil mkovalcik : 25.07.08 at 14:05

    neodkladne odvody do soc. poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.