Zavrieť

Porady

Ukoncenie studia pocas PN a zdravotne poistenie

Dobrý deň, mojej priateľke sa minulý rok 8.2 stal úraz a mala zlomený stavec. V tom čase bola študentkou. Počas PN 15.5.2007 úspešne ukončila školu a chcela sa prihlásiť na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny, kde jej povedali, že to je možné až po skončení PN. PN jej bola ukončená až 3.7.2007.

Podľa vyjadrenia zdravotnej poisťovne si musí toto obdobie doplatiť ako dobrovoľne zdravotne poistená osoba, pretože nebola poistencom štátu, keďže ako študentka nemala nemocenské poistenie a teda nepoberala nemocenské dávky zo sociálnej poisťovne.

Pozeral som sa do toho zákonu a naozaj to tak vyzerá, ale nedáva mi to zmysel. Čo teda mala robiť aby počas tej PN nemusela platiť zdravotné poistenie? Jediné čo ma napadlo je, že si mohl zrušiť PN, ísť na úrad práce, zase sa vypísať na PN a všetko by bolo v poriadku. Je možné s tým niečo robiť, aby zdravotné poistenie za daný čas nemusela doplatiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ukoncenie studia pocas PN a zdravotne poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.