Zavrieť

Porady

nedoplatok z RZ dane

Vystupenemu zamestnancovi vysiel nedoplatok dane 6 SK, chce darovat 2 percenta, musi si vysporiadat dan? Ak ano, musi ju zaplatit na danovy urad?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    fialka m Pozri príspevok
    Vystupenemu zamestnancovi vysiel nedoplatok dane 6 SK, chce darovat 2 percenta, musi si vysporiadat dan? Ak ano, musi ju zaplatit na danovy urad?

    Dakujem
    pokiaľ chce venovať 2% dane tak musí vysporiadať aj 6 sk nedoplatok. Ideálne by bolo keby vám to prišiel zaplatiť do pokladne aby ste to nemuseli odstupovať na DÚ

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    super, dakujem. A co s takym, ktory ma nedoplatok 5000, mam to postupit na danovy urad alebo to ma zaplatit nam, a este dokedy?

    Dakujem

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    fialka m Pozri príspevok
    super, dakujem. A co s takym, ktory ma nedoplatok 5000, mam to postupit na danovy urad alebo to ma zaplatit nam, a este dokedy?

    Dakujem
    Pokiaľ u Vás ešte pracuje tak mu to do konca roka vysporiadate. Pokiaľ ale chce darovať 2% z daní tak to treba vysporiadať do 30.4.

    Pokiaľ nepracuje už u Vás tak postúpite DÚ

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    Dakujem, viem, zesa vela pytam, ale este jedna otazka:
    Danovemu uradu poslem nejaky list a on potom danovnika vyzve, alebo ako to je. Este som sa s tym nestretla.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    fialka m Pozri príspevok
    Dakujem, viem, zesa vela pytam, ale este jedna otazka:
    Danovemu uradu poslem nejaky list a on potom danovnika vyzve, alebo ako to je. Este som sa s tym nestretla.
    pokiaľ už zamestnanec u Vás nepracuje a nemôžete mu to zraziť tak napíšete DÚ list a priložíte RZD

    luciagr je offline (nepripojený) luciagr

    luciagr
    Ahojte, takychto zamestnancov mam aj ja. Na ktory danovy urad posielam list, podla zamestnavatela alebo podla miesta bydliska zamestnanca?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    luciagr Pozri príspevok
    Ahojte, takychto zamestnancov mam aj ja. Na ktory danovy urad posielam list, podla zamestnavatela alebo podla miesta bydliska zamestnanca?
    Zašle správcovi dane podľa trvalého pobytu zamestnanca - §40 ods.5 Zákona o dani z príjmov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.