Zavrieť

Porady

dodatok k PZ zvýšenie hrubej mzdy

Dobrý deň, potrebovala by som sa s niekým poradiť, kde by som našla nejakú predlohu alebo tlačivo, ak potrebujem k februáru 2008 zvýšiť zamestnancom hrubú mzdu a potrebujem to mať na papieri a podpísané zamestancom plus nadriadeným

Za odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Jolana Popadakova Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som sa s niekým poradiť, kde by som našla nejakú predlohu alebo tlačivo, ak potrebujem k februáru 2008 zvýšiť zamestnancom hrubú mzdu a potrebujem to mať na papieri a podpísané zamestancom plus nadriadeným

    Za odpoveď vopred ďakujem.
    Ja som si vytvorila toto tlačivo - vyplním potrebné údaje, v bode 1a) a b) napíšem nezmenené a v bode c) napíšem dohodnutú zmenu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jolana Popadakova Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som sa s niekým poradiť, kde by som našla nejakú predlohu alebo tlačivo, ak potrebujem k februáru 2008 zvýšiť zamestnancom hrubú mzdu a potrebujem to mať na papieri a podpísané zamestancom plus nadriadeným

    Za odpoveď vopred ďakujem.
    A ako to mal doteraz? Malo byť to byť súčasťou PZ.
    Dodatok o zvýšení doteraz nebol. V zmluve je uvedená hrubá dohodnutá mzda. A teraz potrebujem túto hrubú mzdu upraviť a k tomu nejaký dokument, že na základe tohto dokumentu alebo tlačiva je mzda od februára zvýšená.

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    Dodatok k pracovnej zmluve

    Zamestnávateľ


    Zamestnanec



    sa dohodli na

    dodatku ku pracovnej zmluve

    uzatvorenej dňa


    bod č. - hrubá mzda /alebo sadzba/ uvedieš novú.
    Prvýkrát bude vyplatená ...

    Ostatné časti zmluvy ostávajú bezo zmeny.


    dátum, podpisy zhruba takto
    fajn. ďakujem veľmi pekne. mzdy nerobím, iba dokladujem agendu. ak je mzda zvýšená, viem o tom , že by o tom mal byť nejaký písomný doklad medzi zamestnancom a nadriadeným.
    ale aj tak ďakujem za Váš čas.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Martasch Pozri príspevok
    Dodatok k pracovnej zmluve

    Zamestnávateľ


    Zamestnanec



    sa dohodli na

    dodatku ku pracovnej zmluve

    uzatvorenej dňa


    bod č. - hrubá mzda /alebo sadzba/ uvedieš novú.
    Prvýkrát bude vyplatená ...

    Ostatné časti zmluvy ostávajú bezo zmeny.


    dátum, podpisy zhruba takto
    Iba doplním: podľa § 54 ZP.
    K tejto téme som už raz diskutovala v súvislosti s pojmom dodatok a zmena PZ.
    V súvislosti s novým ZP som robila pracovne starším zamestnancom dodatky k PZ, pretože nespĺňali náležitosti -charakteristiku pracovnej činnosti - zodpovedajúcu zaradeniu do PT. V PZ sa nič nemenilo. Všetko ostatné, čo mení podmienky musí byť Dohodou o zmene PZ.

    Danetta je offline (nepripojený) Danetta

    dôchodkyňa Danetta
    Tlačivo " DOHODA O ZMENE PRACOVNEJ ZMLUVY" je dostať aj v predajniach ŠEVT.Vyplnia sa iba kolonky, kde nastali zmeny.
    Hľadám určitú radu a narazila som na túto tému. Trochu ma prekvapuje, že zmenu mzdového zaradenia niektorí robíte dodatkami k PZ. Zmena je zmena už existujúcej PZ a dodatkom niečo dopĺňam nie mením.
    U nás je uzatvorená PZ aj s mzdovými podmienkami a na základe PZ je vyhotovený platový dekrét každému zamestnancovi. Pri zmene sa robí Zmena platového dekrétu. Podpisuje ju riaditeľ organizácie a zamestnanec.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Viera Klimentová Pozri príspevok
    Hľadám určitú radu a narazila som na túto tému. Trochu ma prekvapuje, že zmenu mzdového zaradenia niektorí robíte dodatkami k PZ. Zmena je zmena už existujúcej PZ a dodatkom niečo dopĺňam nie mením.
    U nás je uzatvorená PZ aj s mzdovými podmienkami a na základe PZ je vyhotovený platový dekrét každému zamestnancovi. Pri zmene sa robí Zmena platového dekrétu. Podpisuje ju riaditeľ organizácie a zamestnanec.
    V našej firme takisto sa pri každej platovej úprave vystavuje platový dekrét.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    Potrebujem poradiť, lebo bez Vás stratená..
    Keď zamestnanec od 02/2009 bude mať zníženú mzdu z dôvodu preradenia na nižšiu pozíciu.. ako to riešiť zmenou alebo dodatkom... Tak aby to bolo správne. DiKIK

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    svedia Pozri príspevok
    Potrebujem poradiť, lebo bez Vás stratená..
    Keď zamestnanec od 02/2009 bude mať zníženú mzdu z dôvodu preradenia na nižšiu pozíciu.. ako to riešiť zmenou alebo dodatkom... Tak aby to bolo správne. DiKIK
    Dodatkom k už existujúcej PZ. A to preradenie je riešené ako?,pretože to môže byť na jednom dodatku.

    svedia je offline (nepripojený) svedia

    svedia
    To preradenie je vlastne len z toho dôvodu, že potrebujeme znížiť mzdu.. Zamestnanec s tým súhlasí.. Neviem ako to zdvôvodniť..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    svedia Pozri príspevok
    To preradenie je vlastne len z toho dôvodu, že potrebujeme znížiť mzdu.. Zamestnanec s tým súhlasí.. Neviem ako to zdvôvodniť..
    Ale čo? to preradenie, či zníženie? Ak ste ho preradili na pozíciu s nižším platom nemusíte plat nijako zdôvodňovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.