Zavrieť

Porady

Praca pocas materskej

Dobry den,

touto cestou by som sa chcela informovat, co vsetko potrebujem vyplnit a aky typ zmluvy by som mala podpisat so zamestnavatelom v pripade prace pocas materskej dovolenky. Som zamestanana od 1.10.2007 a s mojim terajsim zamestnavatelom sme sa dohodli na pokracovani v praci. Predpokladany nastup na matersku dovolenku je 1.maj 2008. Budem mat narok popri normalnej mzde aj na materske a rodicovsky prispevok? Alebo ako by sa mala osetrit pracovna zmluva, aby som tento narok nestratila? Existuju nejake tlaciva, ktore sa musia vyplnit pre Socialnu poistovnu v tomto pripade?

Vopred Vam dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Popri materskej nemôžeš mať príjem na pracovnú zmluvu, pretože tento príjem je vymeriavacím základom na nemocenské poistenie. Možeš mať so zamestnávateľom uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti alebo dohodu o vykonaní práce - v oboch zmluvách si obmedzená časom.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Skús pozrieť viac: [SEARCH]príjem popri materskej[/SEARCH] Bolo to tu rozoberané už viac krát...

    Praca pocas materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.