Zavrieť

Porady

RZD a manželka dôchodkyňa

Dobry den.
Mam 2 otazocky.
1.Zamestnancova manželka je cely rok na predcasnom starobnom dochodku (dochodk. davky za r.2007 =82.011 Sk). Moze si na nu uplatnit nezdanit cast v sume 95616-82011=13605? Predpokladam ze ano.
2. Vykonam RZD zamestnancovi kt. pracoval jan-nov.2007 v ČR - česky zamestnavateľ, a tam samozrejme aj platil odvody a dan? Chce si uplatnit bonus. Alebo si ma podat DP sam?
Nechce sa mi do toho velmi pustat, nikdy som to nerobila, zeby mal zamestnanec prijem z inej krajiny.

(Nasla som temu RZD, presla som asi 38stran, no nenasla som co hladam. Ked sa to uz rozoberalo tak sa ospravedlnujem a prosim o radu.)
Pa, prajem pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Mima P. Pozri príspevok
    Dobry den.
    Mam 2 otazocky.
    1.Zamestnancova manželka je cely rok na predcasnom starobnom dochodku (dochodk. davky za r.2007 =82.011 Sk). Moze si na nu uplatnit nezdanit cast v sume 95616-82011=13605? Predpokladam ze ano. Ano, môže si uplatniť na manželku 13.605,-- Sk
    2. Vykonam RZD zamestnancovi kt. pracoval jan-nov.2007 v ČR - česky zamestnavateľ, a tam samozrejme aj platil odvody a dan? Chce si uplatnit bonus. Alebo si ma podat DP sam? Musí si sám podať DP.
    Nechce sa mi do toho velmi pustat, nikdy som to nerobila, zeby mal zamestnanec prijem z inej krajiny.

    (Nasla som temu RZD, presla som asi 38stran, no nenasla som co hladam. Ked sa to uz rozoberalo tak sa ospravedlnujem a prosim o radu.)
    Pa, prajem pekny den.

    odpovede červeným....

    maja111 je offline (nepripojený) maja111

    maja111
    Ak si zamestnanec uplatnil časť NČZD na manželku dôchodkyňu, keďže jej dôchodok je nižší ako 4025,70 eur, môže si ona súčasne podať DP typu B a žiadať o vrátenie dane z úrokov?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maja111 Pozri príspevok
    Ak si zamestnanec uplatnil časť NČZD na manželku dôchodkyňu, keďže jej dôchodok je nižší ako 4025,70 eur, môže si ona súčasne podať DP typu B a žiadať o vrátenie dane z úrokov?
    ÁNo.

    RZD a manželka dôchodkyňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.