Zavrieť

Porady

zamestnávanie rodinného príslušníka

je zamestnávanie rodinného príslušníka nejako obmedzené? A na základe čoho sa musí zamestnávať (myslím dohodu alebo hlavný pracovný pomer na základe pracovnej zmluvy) alebo bez ničoho?
Usporiadat
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

morgosova Pozri príspevok
je zamestnávanie rodinného príslušníka nejako obmedzené? A na základe čoho sa musí zamestnávať (myslím dohodu alebo hlavný pracovný pomer na základe pracovnej zmluvy) alebo bez ničoho?
Zamestnanie rodinného príslušníka nie je nijako obmedzené. Samozrejme, že musí byť uzatvorený PP.
Výpomoc manžela, alebo manželky môže byť i bez zmluvy.
0 0
Inuska17 Inuska17

Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

Som živnostníčka a počas mojej PN ma zastupovala moja dcéra bez dohody alebo pracovnej zmluvy. A počas tejto mojej PN mala tržbu, ktorá ide do učtovníctva. Mohla ma len takto zastupovať bez žiadnej zmluvy alebo čo by ste mi doporučili?
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Záleží čo vlastne dcéra okrem zastupovania oficiálne robí...
Je študentka, na materskej alebo ???
0 0
Inuska17 Inuska17

Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

zamestnanie dcéry musí byť teda na základe zmluvy, len manžel a manželka bez zmluvy, tak?
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

morgosova Pozri príspevok
Som živnostníčka a počas mojej PN ma zastupovala moja dcéra bez dohody alebo pracovnej zmluvy. A počas tejto mojej PN mala tržbu, ktorá ide do učtovníctva. Mohla ma len takto zastupovať bez žiadnej zmluvy alebo čo by ste mi doporučili?
Ako bolo odpovedané na Tvoj iný príspevok. Bez PP môže vypomáhať iba manžel, alebo manželka.
Dcéra mala byť na DoVP, alebo na DoPČ, poprípade na riadna PP s dobou určitou.
0 0
Inuska17 Inuska17

Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

je na rodičovskej dovolenke
0 0
Inuska17 Inuska17

Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

Prosím, aký je to zákon alebo kde to presne nájdem zamestnávanie rodinných príslušníkov?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

morgosova Pozri príspevok
Prosím, aký je to zákon alebo kde to presne nájdem zamestnávanie rodinných príslušníkov?
Zákon o nelegálnej práci.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
S účinnosťou od 1. júla 2006 sa za nelegálne zamestnávanie nepovažuje, ak pre fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom, vykonáva prácu jeho príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku podľa osobitných predpisov, alebo je žiakom alebo študentom do 26 rokov veku.

Podľa mňa dcéra je príbuzný v priamom rade a ak je dôchodkovo poistená (čo by na materskej mala byť) tak je to O.K.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZDENIELA Pozri príspevok
S účinnosťou od 1. júla 2006 sa za nelegálne zamestnávanie nepovažuje, ak pre fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom, vykonáva prácu jeho príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku podľa osobitných predpisov, alebo je žiakom alebo študentom do 26 rokov veku.

Podľa mňa dcéra je príbuzný v priamom rade a ak je dôchodkovo poistená (čo by na materskej mala byť) tak je to O.K.
Je na RD- poistenie je prerušené.
0 0
Inuska17 Inuska17

Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

a ak dcéra, ktorá jej vypomáhala je na rodičovskej dovolenke musí byť na zmluvu alebo dohodu?
0 0
Inuska17 Inuska17

Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

ale musí tam byť pracovná zmluva alebo dohoda však?
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
morgosova Pozri príspevok
a ak dcéra, ktorá jej vypomáhala je na rodičovskej dovolenke musí byť na zmluvu alebo dohodu?
Ak nie je dôchodkovo poistená tak áno. Lenže dozadu to už neurobíte. Pretože na Sociálnu poisťovňu sa hlási vždy vopred, aspoň jeden deň...

Ak by dôchodkovo postená bola, zmluvu netreba, vypomáha bezplatne
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

Za nelegálne zamestnávanie sa nepovažuje, ak pre fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom, vykonáva prácu jeho príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku podľa osobitných predpisov alebo je žiakom, alebo študentom do 26 rokov veku. Práca, ktorú vykonáva pre fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom, príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku podľa osobitných predpisov alebo je žiakom, alebo študentom do 26 rokov veku od tohto dátumu teda nie je považovaná za nelegálnu prácu.
Takže dcéra spadá do uvedeného.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som

na túto otázku (i keď trošku ináč položenú) už odpovedáme v téme PN ....
Niekto je tu obrnetrpezlivý a nevedel sa dočkať odpovede v prvej zadanej téme
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
zamestnanie dcéry musí byť teda na základe zmluvy, len manžel a manželka bez zmluvy, tak
dcérka môže byť aj bez zmluvy, ale podmienkou je byť dôchdkovo poistená
resp.
alebo je žiakom, alebo študentom do 26 rokov veku od tohto dátumu
0 0
Inuska17 Inuska17

Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

A je dcéra dôchodkovo poistená ak je na rodičovskej dovolenke? POdľa mňa áno, štát za ňu platí.
0 0
avava avava

avava je offline (nepripojený) avava

Ja by som Vás poprosila o radu. Sestra je na rodičovskej dovolenke, na ktorú išla hneď po skončení školy, preto by chcela získať nejakú prax a rada by pomáhala bratovi, bolo by to bezplatne. Viem že zákon o nelegálnej práci znie , ak vykonáva prácu jeho príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo poistený... nemusí byť medzi nimi žiadny pracovno-právny vzťah, len neviem či potvrdenie vydané na základe "vlastne žiadnej" zmluvy o praxi je pre úrady právoplatné a či nebude táto práca aj tak nelegálna , keď za ňu platí štát. Ďakujem
Naposledy upravil avava : 14.11.09 at 14:19
0 0
julys julys

julys je offline (nepripojený) julys

Prosím o radu. Môže manželovi (konateľovi jednoosobovej s.r.o.) pomáhať bez pracovného vzťahu jeho manželka (je na materskej)? Berie sa ten manžel-konateľ ako FO (ako uvádza zákona) alebo ako PO - sro? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

julys Pozri príspevok
Prosím o radu. Môže manželovi (konateľovi jednoosobovej s.r.o.) pomáhať bez pracovného vzťahu jeho manželka (je na materskej)? Berie sa ten manžel-konateľ ako FO (ako uvádza zákona) alebo ako PO - sro? Ďakujem.
nie nemôže. Dôchodkovo poistený rodinný príslušník môže bez zmluvy vypomáhať len fyzickej osobe - živnostníkovi.
S.r.o. je PO.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať