Zavrieť

Porady

skončenie štátnozamestnaneckého pomeru

Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu. Pracujem v štátnej službe,ale chcem odísť pracovať do zhraničia a pracovný pomer by som chcela skončiť k 30.04.2008. Viete mi poradiť, či v žiadosti o skončenie pracovného pomeru mi stačí napísať: "výpoveď na základe zákona č. 231/2006 Z.z. § 41, ku dňu 30.04.2008" a či má právo zamestnávateľ ma prepustiť neskôr? Neviem či nebude problém kto nastúpi na miesto mňa. Je to dosť súrne, lebo potom musím dať výpoveď čím skôr, lebo ak sa zamestnávateľ bude pridŕžať dvojmesačnej výpovednej doby, tak tu budem musieť ostať trčať ešte dlhšie.
ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Pokiaľ viem, štátnozamestnanecký pomer sa končí na žiadosť štátneho zamestnanca podľa zákona o štátnej stužbe.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Podľa mojich veľmi aktuálnych informácií dáva štátny zamestnanec výpoveď podľa zákona o štátnej službe (ak sa nemýlim a 2 mesačná lehota plynie odo dňa podania (nie 2 mesiace od prvého dňa nasl. mesiaca) a môže dať aj výpoveď k skoršiemu dátumu - skôr teda žiadosť o uvoľnenie z pomeru - a tu závisí od vedenia, či túto alternatívu schváli. Ak neschváli, platí lehota 2 mesiace od podania.

    skončenie štátnozamestnaneckého pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.