Zavrieť

Porady

polozky znizujuce ZD

dobry vecer,


SZCO ma od 13.4.2007 do 12.4.2008, odvody do zp zaplatil 5.6.2007 vo vyske 1064, aku sumu mu mam priznat do riadku 41 ako polozku znizujucu ZD?sumu 1064 alebo sumu za 12 dni?

dakujem

potocka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    potocka je offline (nepripojený) potocka

    potocka
    dakujem krasne a este jedna otazka, za tie styri mesiace v roku 2007 si vobec neplatil odvody do SP, mam aj tie zaratat do riadku 41?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pokojne zarátajte tú nulu za tie štyri mesiace do riadku 41.

    potocka je offline (nepripojený) potocka

    potocka
    cize mozem ale aj nemusim? lebo som uz tlacivo vyplnila a potom mi doslo,ze ved som tam nezaratala odvody do SP

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Keď ich neplatil tak je dobre že ste ich nezarátali.

    potocka je offline (nepripojený) potocka

    potocka
    no super dakujem vam pekne pan mihal, a este by som mala na vas cosi, vlastne dve veci:

    1. SZCO ma pozastavenu zivnost od 1.4.2007 na jeden rok, za rok 2007 nemal ziadne prijmy podla par.6,len si platil odvody aj to len do SP 2x3000 pocas doby podnikania a 1x 3000 po pozastaveni zivnosti. za cely rok 2007 nemal ziadne ine prijmy. mam podat danove priznanie a do nakladov zaratat 6000 a do riadku 41 aku sumu? len za SP? vo vyske rozdielu medzi (3*2520)-6000???

    2. SZCO mal pozastavenu zivnost do 13.4.2007. od 26.4.2007 si ju znova pozastavil na rok, za tych par dni doplatil v maji 103SK na ZP, tiez nemal ziadne prijmy z podnikania, len pocas roka mal zo zavislej cinnosti.mam mu sumu 103 dat do riadku 41?

    dakujem pekne

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    potocka Pozri príspevok
    dobry vecer,


    SZCO ma od 13.4.2007 do 12.4.2008, odvody do zp zaplatil 5.6.2007 vo vyske 1064, aku sumu mu mam priznat do riadku 41 ako polozku znizujucu ZD?sumu 1064 alebo sumu za 12 dni?

    dakujem

    potocka
    Ja, teda tomuto vôbec nerozumiem.
    Tie dátumy sú správne?
    Vedie účtovníctvo, alebo je na paušálnych výdavkoch?
    Prečo upravuje riadok 41?
    Má pozastavenú/zrušenú živnosť?

    potocka je offline (nepripojený) potocka

    potocka
    dobry den,

    ospravedlnujem sa,ale v noci som si nevsimala v tej rychlosti,ze som tam zabudla uviest, ze ma pozastavenu zivnost od 13.4.2007. To znamena, ze od 1.1.2007 do 12.4.2007 bol SZCO, a odvody do ZP za 4/2007 zaplatil 5.6.2007 vo vyske 1064. Preto som sa chcela opytat,ze ci mu do riadku 41 mam dat sumu 1064 alebo len sumu prisluchajucu za 12 dni. A zaroven si od 1.1.-12.4.2007 vobec neplatil odvody do SP. Takze ci do riadku 41 mam zaratat aj sumu zavazkov do SP.

    Dakujem za pomoc

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    potocka Pozri príspevok
    dobry den,

    ospravedlnujem sa,ale v noci som si nevsimala v tej rychlosti,ze som tam zabudla uviest, ze ma pozastavenu zivnost od 13.4.2007.
    Vzhľadom na uvedené považujte moje predošlé príspevky v tejto téme za bezpredmetné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.