Zavrieť

Porady

úroky z banky

Všetkým prajem pekný deň. potrebovala by som definitívne poslednú info, týka sa úrokov z banky. zrejme je to samozrejme, ale ja ako neučtovnik akosi pochybujem:
mám úroky z banky 96 sk, mám ich dať v daňovom priznaní ako paragraf 6 prijmy zo živnosti, alebo ako paragraf 7 riadok 2 úroky, výhry... .ďakujem. prajem dobrý oddych a veľa vody počas Veľkej noci. Gabika
Usporiadat
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
A si SZČO? A tie úroky máš na podnikateľskom účte? Ak áno, tak spadajú do § 6 :-)
0 0
Gabi_S Gabi_S

Gabi_S je offline (nepripojený) Gabi_S

ano, som živnostník, je to podnikateľský účet. ďakujem za info. nech sa darí. Gabi
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Nie je začo.. aj Tebe nech sa darí :-)
0 0
JaroslavKadle JaroslavKadle

JaroslavKadle je offline (nepripojený) JaroslavKadle

O čom sú potom príjmy podľa §7 zákona. A do ktorého riadku DP sa potom vypíše daň, ktorú vybrala banka na BÚ-podnikateľskom za pripísaný úrok?
V mojom prípade je úrok 82,-Sk a vybraná daň 8,-Sk.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

JaroslavKadle
O čom sú potom príjmy podľa §7 zákona. A do ktorého riadku DP sa potom vypíše daň, ktorú vybrala banka na BÚ-podnikateľskom za pripísaný úrok?
V mojom prípade je úrok 82,-Sk a vybraná daň 8,-Sk.
Uroky zahrnies do prijmov a dan z urokov je zaplateny preddavok. Je to riadok 92.
Naposledy upravil Evanka : 24.03.05 at 08:36
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Urok do stlpca ine prijmy - vchadzaju do ZD.
U podnikatela sa dan vybrata z urokov nepovazuje za vysporiadanu,
ale uvadza sa na r. 92 - paragraf 43.
V pripade SZCO sa uroky neposudzuju ako paragraf 7, ale ako paragraf 6, ods. 5, pism. b.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

čaute mám živnostníka ktorému tatrabanka mesačne pripisovala na výpise len úroky, nebola tam daň z úrokov, mám to chápať že úroky neboli zdanené?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Katty
čaute mám živnostníka ktorému tatrabanka mesačne pripisovala na výpise len úroky, nebola tam daň z úrokov, mám to chápať že úroky neboli zdanené?
Ak su velmi nizke, moze to tak byt.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Evanka

takže ak tam nikde nie je položka "daň z úrokov" tak to zahrniem do daňového priznania ako príjem podliehajúci dani a zdaním s ostatnými príjmami a vybavené že?
0 0
via via

via je offline (nepripojený) via

presne tak
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A ak tam mám aj zrážka dane z úrokov, tak potom to zaúčtujem:

kreditný úrok - iný zdaniteľný príjem
zrážka dane - daň z príhmov?

alebo

kreditný úrok - príjem zdanený zrážkou pri zdroji
zrážka dane - daň z príjmov
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
ZuzanaP
A ak tam mám aj zrážka dane z úrokov, tak potom to zaúčtujem:

kreditný úrok - iný zdaniteľný príjem
zrážka dane - daň z príhmov?

alebo

kreditný úrok - príjem zdanený zrážkou pri zdroji
zrážka dane - daň z príjmov
Predpokladám že účtuješ v AlFE, ja tiež účtujem v ALFE nasled.:
kred.úrok - iný zdan.príjem
zrážka dane - iný odpočít.od zákl.dane. dúfam, že je to tak v poriadku ozvite sa ALFáci.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Robím v Alfe takto: úrok - príjem zdanený zrážkou pri zdroji, zrážka dane - daň z príjmov. Ozvite sa ďalší...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
otázka
Robím v Alfe takto: úrok - príjem zdanený zrážkou pri zdroji, zrážka dane - daň z príjmov. Ozvite sa ďalší...
A príjem zdanený zrážkou pri zdroji, na čo to slúži? Tiež by som chcela poznať odpoved tak ako to vlastne má byť?
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
chcem sa spýtať , myslíte že keď príde euro pôjdu úroky v bankách dole a ako je to s o ŠFRB? dakujem
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Tak ja sa opytam teda tiež, lebo mi to nie je jasné.
Ja to robím tak, že od základného kreditného úroku odpočítam daň z úroku a túto sumu jedným zápisom zaúčtujem na: "už zdanené u zdroja". To je teda zle???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pasztorka Pozri príspevok
Tak ja sa opytam teda tiež, lebo mi to nie je jasné.
Ja to robím tak, že od základného kreditného úroku odpočítam daň z úroku a túto sumu jedným zápisom zaúčtujem na: "už zdanené u zdroja". To je teda zle???
Áno.
1. Neviem ako potom účtuješ výpis, ktorý nezodpovedá skutočnosti
2. Túto zrážkovú daň pri podávaní DP môžeš podľa paragrafu 43 odst.7 považovať za preddavkovú a odpočítať ju - samozrejme môžeš ju považovať aj za vysporiadanú.
3. V JÚ účtuješ daň VNEOZD
úrok POZD
v PÚ 221/341.XX daň 341/221 daň
221/662 úrok
Naposledy upravil evina : 27.01.08 at 18:31
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pasztorka Pozri príspevok
Tak ja sa opytam teda tiež, lebo mi to nie je jasné.
Ja to robím tak, že od základného kreditného úroku odpočítam daň z úroku a túto sumu jedným zápisom zaúčtujem na: "už zdanené u zdroja". To je teda zle???
Priložím ešte tento link
http://www.porada.sk/t44300-ako-ucto...oky-banka.html
0 0
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
Pasztorka Pozri príspevok
Tak ja sa opytam teda tiež, lebo mi to nie je jasné.
Ja to robím tak, že od základného kreditného úroku odpočítam daň z úroku a túto sumu jedným zápisom zaúčtujem na: "už zdanené u zdroja". To je teda zle???
Je to zle. Daň z úroku je zrážková daň a nie VOZD. Preto si nemôžeš o ňu znížiť príjem.
Úrok zaúčtuješ ako POZD a daň ako VNZD a môžeš si ju odpočítať v DP ako zaplatený preddavok dane.
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

otázka Pozri príspevok
Robím v Alfe takto: úrok - príjem zdanený zrážkou pri zdroji, zrážka dane - daň z príjmov. Ozvite sa ďalší...
Aj ja to robím presne tak. úrok je iný zdanitelný príjem, zrážka dane z úrokov-dávam na daň z príjmu, mám analytiku - zápočtová z úrokov a tú potom v daňovom prizaní uplatním
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať