Zavrieť

Porady

Danove priznanie - Zamestnanec s vedlajsim prijmom - Otazka

Zdravim

Pocas (celeho) minuleho roka som bol zamestnany v spolocnosti "A". Pre spolocnost "B" som na zaklade zmluvy o dielo vykonal cinnost za ktoru som dostal adekvatnu odmenu.

Moja otazka teraz je, ci si tento vedlajsi prijem z firmy "B" musim uvadzat do bliziaceho sa danoveho priznania (samozrejme predpokladam ze ano) a ci z tejto sumy musim odviest dan z prijmu.

Podotazka: v pripade, ze bude nutne odviest dan z prijmu z tejto sumy, je mozne vybavit na danovom urade odklad pripadne rozlozenie sumy na viac "splatok"?

Dakujem.

(Ospravedlnujem sa za zrejme primitivnu otazku ale v tejto situacii som prvykrat v zivote a nikdy predtym som sa s tym nestretol).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Predpokladam ze to bol jednorazovy nahodny prijem, ze na danu cinnost nemas zivnost. V tom pripade ak prijem nepresiahol po odpocitani vydavkov päťnásobok sumy životného minima platného k 1.1.2004 tak je od dane oslobodeny a nemusis ho uvadzat v danovom priznani a platit zan dan. Ale to je len na zaklade uvedenho predpokladu.

    So spravcom dane sa da dojednat aj splacanie dane v splatkach. To je moja vseobecna odpoved na vseobecnu otazku.

    tomasl je offline (nepripojený) tomasl

    tomasl
    Na danu cinnost zivnost naozaj nemam. Suma ale zasadne prekracovala patnasobok sumy zivotneho minima.

    Mimochodom, vzhladom na fakt ze zivnostnik niesom, nemozem si z nej odpocitavat vydavky, nie?
    Zamestnankyňa nastúpila 14.2.2005 do našej firmy.Za rok 2004 jej predošlá firma kde pracovala neurobila RZD má si teraz ona podať Daňové priznanie typu A?

    Petronella je offline (nepripojený) Petronella

    strkam nos aj tam kam nemam....aj do uctovnictva ;-) ...viac Petronella
    tomasl
    Na danu cinnost zivnost naozaj nemam. Suma ale zasadne prekracovala patnasobok sumy zivotneho minima.

    Mimochodom, vzhladom na fakt ze zivnostnik niesom, nemozem si z nej odpocitavat vydavky, nie?
    Mozes si odpocitat pausalne vydavky, 25% z hrubeho prijmu. Ak mas bloky, faktury a vedies si JU, potom si namiesto 25% mozes odpocitat realne naklady suvisiace s touto cinnostou (nie naklady na auto resp. pohone hmoty ak neplatis cestnu dan).

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    tomasl

    tak ako pise Petronella mozes si uplatnit minimalne 25% prijmov do vydavkov jednym "x" v danovom priznani. Ak vsak mas vyssie vydavky ako tych 25% tak si sprav uctovnictvo ak sa ti to oplati a uplatni si realne vydavky.

    Danove priznanie - Zamestnanec s vedlajsim prijmom - Otazka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.