Zavrieť

Porady

daňové priznanie - prílohy?

chcem sa vás spýtať dve veci:
1, na potvrdenie o podaní DP mám uviesť teda DIC alebo rodné číslo ?
2,K DP pridávam ešte výkaz o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majetku a záväzkoch ?
a dávam si 2 krát potvrdiť výpisy pre zdravotku a sociálku? a to mi potvrdia tam na príjme kde odovzdám DP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ajula1
    chcem sa vás spýtať dve veci:
    1, na potvrdenie o podaní DP mám uviesť teda DIC alebo rodné číslo ?
    2,K DP pridávam ešte výkaz o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majetku a záväzkoch ?
    a dávam si 2 krát potvrdiť výpisy pre zdravotku a sociálku? a to mi potvrdia tam na príjme kde odovzdám DP?
    1 . Podľa tlačiva tam je Rč -
    2. Výkaz o príjmoch a výdavkoch 1x Majetku a záväzkoch 1x
    3. Výpis z DP za rok 2004 nedávaš na DÚ ale na zdravotnú a sociálnu poisťovňu .

    ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

    ajula1
    to viem ale nedáva sa to teda potvrdiť DU?
    a asi si treba dať aj potvrdiť kópiu DP že?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ajula1
    to viem ale nedáva sa to teda potvrdiť DU?
    a asi si treba dať aj potvrdiť kópiu DP že?
    Výpis pre ZP a SP sa potvrdzovať nedáva na DÚ .
    O podaní DP máš predsa "POTVRDENIE " - zvlášť tlačivko , ktoré Ti DÚ opečiatkuje .

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Namiesto rodného čísla sa píše DIČ. Ja som odovzdala s rodným číslom, zobrala to aj takl, len pri úhrade mám použiť DIČ. Výpis z DP sa nepotvrdzuje na DU.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    1. Potvrdenie nie je usposobene na nove DIC, takze ako je predtlac, v konecnom dosledku je to doklad pre Teba.
    2. Na prednej strane DP je hore napisane co a kolkokrat sa co priklada, teda 1 x VoPaV a 1 x VoMaZ.
    3. Suhlasim so Zitou5, na ZP odovzdat do 8 dni po podani DP a na SP do 30.6.2005.
    Pekny den, Janca

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Janca
    1. Potvrdenie nie je usposobene na nove DIC, takze ako je predtlac, v konecnom dosledku je to doklad pre Teba.
    2. Na prednej strane DP je hore napisane co a kolkokrat sa co priklada, teda 1 x VoPaV a 1 x VoMaZ.
    3. Suhlasim so Zitou5, na ZP odovzdat do 8 dni po podani DP a na SP do 30.6.2005.
    Pekny den, Janca
    Prepáč mi, len ma trochu zmiatla tvoja odpoveď, že na ZP odovzdať do 8 dní po podaní DP. Skoro som infarkt dostala. Na výpise sa píše, že do 8 dní od uplynutia posledného dňa lehoty na podanie daňového priznania. T. j., do 8 dní po 31. 3. To len keby to aj niekoho iného šoklo tak ako mňa.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Janka6685
    Prepáč mi, len ma trochu zmiatla tvoja odpoveď, že na ZP odovzdať do 8 dní po podaní DP. Skoro som infarkt dostala. Na výpise sa píše, že do 8 dní od uplynutia posledného dňa lehoty na podanie daňového priznania. T. j., do 8 dní po 31. 3. To len keby to aj niekoho iného šoklo tak ako mňa.
    Janka toho termínu sa báť nemusiš, pretože já osobne chodím na zdravotnú poisťovňu až mesiaci jún/rovnako aj na SP / , doteraz vôbec nemali námietky proti tomu , bola aj kontrola a nič . Takže kľud .

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Zita5
    Janka toho termínu sa báť nemusiš, pretože já osobne chodím na zdravotnú poisťovňu až mesiaci jún/rovnako aj na SP / , doteraz vôbec nemali námietky proti tomu , bola aj kontrola a nič . Takže kľud .
    No len si daj pozor, raz môže motyka vystreliť.
    Viem ,že u nás ludia posielali Prehľad na DÚ nie vždy v termíne a nič nikdy z toho nebolo. Až tento rok dali pokuty za omeškanie.Aj mne - za dva dni , poslala som ho 1.2. - 2.000,-.
    Takže radšej včas.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    znalec
    No len si daj pozor, raz môže motyka vystreliť.
    Viem ,že u nás ludia posielali Prehľad na DÚ nie vždy v termíne a nič nikdy z toho nebolo. Až tento rok dali pokuty za omeškanie.Aj mne - za dva dni , poslala som ho 1.2. - 2.000,-.
    Takže radšej včas.
    Ale já som pochopila , že sa jedná o Výpis z DP , ktorý sa odovzdáva na zdravotnú poisťovňu a nie na DÚ .
    človiečik Vladimír Ozimý
    no mňa by len zaujmalo nemôžem kupiť DP fo B a zistil som že ich mam malo, nevadi ked si ich klasicky nakopírujem...Veď keby som si to stiahol z internetu a nemám farebnú tlačiareň tak je to to isté nie?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Stiahni si z interneru www.drsr.sk .Možeš použiť aj také daňové priznanie B.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Zita5
    Ale já som pochopila , že sa jedná o Výpis z DP , ktorý sa odovzdáva na zdravotnú poisťovňu a nie na DÚ .
    Jedná sa o Výpis , ale ja som uviedla len ako príklad ten Prehľad.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Už rozumiem .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.