Zavrieť

Porady

jednoduché účtovníctvo a leasing

PORAĎTE, prosím,
ako zaúčtovať v jednoduchom účtovnístve leasing automobilu kúpeného v r.03/2004? doba splácania 48 mes.
nie som plátca DPH

1. zvýšenú splátku aj s DPH som zaradila do výdavkov neovplyvňujúcich daň z
príjmu/ostatné
2. správny poplatok = 0
3. mesačné splátky tvori: istina+úrok+hrom.hav.poistenie + DPH
mám zaradiť celú sumu mes. splátky do výdavkov neovplyvňujúcich daňový
základ/ostatné, alebo len istinu+ DPH a
úrok a hrom.hav.poistenie do réžie?
4. Do HIM mám zaradiť obstarávaciu cenu bez DPH. alebo
nasčítať obstarávaciu cenu+úrok+hromadné hav.poistenie+mesačné splátky
+ DPH a z tejto sumy vypočítať odpis?


prosím, poraďte....
Naposledy upravil vero : 24.03.05 at 17:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    1-2 - OK.
    3. istina+úrok+hrom.hav.poistenie+DPH=splátka neovplyvňujúci ZD
    Na konci roka si podľa splátkového kalendára dáš splátky čo si dávala do neovpl. ZD do réžii - ako odpis formou uzávierkovej operácie, keď budeš mať splátky v spl. kalendári za 11,12 do réžii dáš len dve splátky aj keby si zaplatila viacej, ostatné by zostali ako vydavok neovpl. ZD
    4. Zaradíš do majetku v sume všetkých splátok (z bodu 3)

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    5. Z prvej navýšenej splátky čo si zaplati/a a dal/a do výdavkov NZD si môžeš spraviť odpis za 3-12 mesiac, a odisovať po celú dobu.

    vero je offline (nepripojený) vero

    vero
    Lenka, ďakujem pekne.
    Overovala som si tento / som "účtovnícky učeň" / problém na DÚ Bratislava 4. Bratislava 5, na odd. pre styk s verejnosťou a každý mi povedal niečo iné, tak som zatelefonovala na Minsterstvo financií - dostala som 3. verziu, s pripomienkou, že sa to bude novelizovať, lebo zakon je zly.... tak si to preberte, preto som si chcela overiť prax, ďakujem. Ináč aj ja som sa pobavila, keď som si prečítala vaše hlášky...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Vero, keďže si účtovnícky učeň, poradím ti, ak to už neodoberáš náhodou od Poradcu v Žiline " Dane a účtovníctvo pre každého " tam sú rozoberané všetky nové zmeny týkajúce sa nielen účtovníctva ale aj leasingu, miezd a daní. Veľmi mi to pomohlo, nakoľko účtujem firmu, ktorá má kamiónovú prepravu a veľa,veľa kamiónov na leasing. Takže som tiež musela hľadať všetky riešenia, ako ktorý, resp. v ktorom roku začatý leasing riešiť.

    Ale keď je problém, zistila som, že na Porade sú ľudia, ktorí sú vždy ochotní pomôcť a snažia sa každý neduh vyliečiť.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Babulky, vidím že ste tu - asi triviálna otázka - dokopala som sa k lízingom - a ako tak kukám do najnovšieho "Daňového Tipu" - ak som to pochopila - tak lízingy z roku 2003 - s tými ničového nič nerobím? , nezaraďujem ich do majetku? - prosím hoďte radičku - nevládzem... dííík

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Presne tak, nezaradíš ! až od roku 2004! Pred rokom 2004 všetko po starom, rozpúšťanie na konci roka... nultá splátka atď... tak ako predtým!

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    lenkak
    2003 - po starom. Tak ako predtým. Nezaraďuješ do majetku.
    vďaka moc - je to na 1000 % - nechcem byť zlá..., len mám hrúzu z toho, že doúčtovávať do majetku 14 lízingov z roku 2003 - hrúza, takže nič, nemusím, dobre?? - no to si ma POTEŠILA !!!!!! :p

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ani neviete akú radosť ste v tejto chvíli poslali....!!!!!!:p :p :p


    díííííííííííííííííííííííí ííííík !!!!

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    tak môžem ísť v kľude spinkať - to už nebude taký horor, ešte posledný raz vďaka!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.