Zavrieť

Porady

Daňové priznanie-A

Mám len takú malú otázočku, robím daň. priznanie A a v oddieli 5 vypisujem úhrn povinného poistného. Teraz neviem či tam mám dať aj poistné ktoré som zaplatila v januári 2005 za december 2004 alebo nie. Lebo mne sa zdá, že keď mi dávali potvrdenie zo mzdy tak to tam bolo celé. A toto poistné som si platila sama. Jedná sa o brig. činnosť nad 3000,- Ak viete pomôžte. Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ojka
    Mám len takú malú otázočku, robím daň. priznanie A a v oddieli 5 vypisujem úhrn povinného poistného. Teraz neviem či tam mám dať aj poistné ktoré som zaplatila v januári 2005 za december 2004 alebo nie. Lebo mne sa zdá, že keď mi dávali potvrdenie zo mzdy tak to tam bolo celé. A toto poistné som si platila sama. Jedná sa o brig. činnosť nad 3000,- Ak viete pomôžte. Díky
    je to poistné za december zaplatené do 31.1.2005, do daňové priznania za rok 2004 určite patrí

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Mzda za 12/2004 bola zúčtovaná a vyplatená do 31. 01. 2005. Určite tento odvod patrí so r. 2004. Veď aj na potvrdení od zamestnávateľa je ten odvod uvedený za rok 2004

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    Yvvetta, Vladan ... prosím,
    mám podobný prípad ako Ojka. Plánovala som to neuviesť. Ako sa to dá zdokladovať? Priložením kópie poštovej poukážky? Myslela som si, že typ A je iba jednoduché pospočítavanie potvrdení od zamestnávateľov.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Nerozumiem Ayyka tvojej otázke. Akú poštovú poukážku chceš pripojiť ???

    Keď robíš A-priznanie musíš mať povrdenia od všetkých tvojich zamestnávateľov o zúčtovaných daniach za rok 2004.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    :-)
    ako si ma pekne nazvala, vďaka ...
    Ojka píše, že ona si zaplatila poistné sama - tzn., že tú sumu nemá uvedenú v potvrdeniach od zamestnávateľov. Tak ju nejakým spôsobom musela uhradiť, buď prevodom zo svojho účtu, alebo inak. Ja tu mám v jednom prípade "samozaplatenie" v januári poštovou poukážkou.
    Na to som sa pýtala, že ako zdokladovať úhradu poistného, keď vo vysvetlivkách píšu, že sa tam uvádzajú údaje IBA z potvrdení od zamestnávateľov.
    :-)
    Už som premýšlala, že by som prípadne vyplnila "béčko", ale ani tam som nenašla "správne" okienko.

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    A za rok 2004 máš len príjmy zo závislej činnosti ?

    Čo si platila šekom aké odvody ?

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    To nie je moje DP. Požiadali ma o pomoc pri vyplnení. A je to asi presne taký prípad, ako píše v prvom príspevku ojka.
    :-)

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    Aj tak vďaka, snáď sa ozve do stredy niekto, kto už vyriešil podobný prípad. :-) Dám si zatiaľ túto tému medzi sledované :-)

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ayya
    Aj tak vďaka, snáď sa ozve do stredy niekto, kto už vyriešil podobný prípad. :-) Dám si zatiaľ túto tému medzi sledované :-)
    Ayyka, ja som mala minulý rok taký prípad, že zamestnanec si (to je jedno z akého dôvodu) zaplatil sám zdravotné poistné ... priniesol mi potvrdenie zo zdravotnej poisťovne a ja som mu to dala do ročného zúčtovania ... takže odporúčam zájsť na zdravotnú poisťovňu a pýtať si potvrdenie o zaplatenom poistnom, a to potom priložiť k daňovému priznaniu a samozrejme odvod na zdravotné poistenie uviesť v kolonke povinné odvody (alebo nejak tak sa tá kolonka volá)

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ak som dobre pochopila,jedna sa o studenta, ktory mal prijem nad 3000 Sk a platil si sam poistne do zdravotnej poistovni.Podla mna to treba dat do danoveneho priznania A medzi povinne poistne, ako keby bolo zrazene zo mzdy.A ako prilohu dat postovu poukazku ako doklad o zaplatení.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím so Zuzkou. Keď máš ako prílohu potvrdenie od zamestnávateľov, tak máš zároveň ako potvrdenie fotokópiu zaplatenia platby do zdrav.poisťovne.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Jasne, ale pri odovzdaní DP treba zobrat aj original k nahliadnutiu.Danovaci si to overia a vratia.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Marta V
    Jasne, ale pri odovzdaní DP treba zobrat aj original k nahliadnutiu.Danovaci si to overia a vratia.
    Súhlasím, môžu si ho pýtať.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ... čo ak daňové priznanie odosielam poštou? ... čo potom? ... na tlačive A je uvedené, že kópie potvrdení od zamestnávateľov sú prílohou DP ... nič o origináloch k nahliadnutiu

    ojka je offline (nepripojený) ojka

    ojka
    Ja som platila poistné do VŠZP z maminho účtu, takže som sa pýtala čo mám doložiť a oni žiadajú kópiu výpisov z účtu. Tak som to pekne prefotila povystrihovala a nalepila na A4. Hoci sa na mňa daňovníčky pozerali ako na "blázna" myslím si, že som si splnila povinnosť. Uvidím čo bude za rok či mi príde list z DÚ alebo nie. Ak nie tak OK. Ahojte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.