Zavrieť

Porady

daň z príjmu FO

Ahojte,

mám jeden problém a neviem čo s tým. V roku 2003 som podnikala a zaplatila som paušálnu daň. Poslednú faktúru za rok 2003 mi uhradili 18. 01. 2004. Mala by som tento príjem zdaniť v roku 2004 ?. V roku 2004 uplatňujem výdavky 25 %. Prosím poraďte, ďakujem.

Nina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nina035 je offline (nepripojený) nina035

    nina035
    saglucka, výdavky?. tie myslím nemôžem uplatniť, lebo som si ich uplatnila v roku 2003 tým, že som zaplatila paušalnu daň. takže som si istá, že tie si neuplatním, ale s príjmom som si nebola istá.

    nina035 je offline (nepripojený) nina035

    nina035
    Marcela, no vieš ja som si ale nebola istá. Dúfala som, že sa ten príjem týkal roku 2003 a tak ho nebudem musieť priznavať v roku 2004, ale nedalo mi to pokoja. No aj tak díky

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Naklady za rok 2003 sa do nakladov neuznavaju /fondy 12/03, neuhradene faktury atd/
    a prijmy k pohladavkam z roku 2003 prijate v roku 2004, kedze si predtym mala pausalnu dan, tak je to OK. Ale keby si si minuly rok viedla normalne uctovnictvo a v roku 2004 by si sa rozhodla pre pausalne vydavky, musela by si si podat dodatocne DP a zdanit neuhradene pohladavky este v roku 2003.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Prepáč ale asi som trochu nechápavá. Takže pohľadávky tiež neovplyvňujú základ dane???? Alebo ovplyvňujú???? Ďakujem. Je to súrne. Už som z toho dopletená

    nina035 je offline (nepripojený) nina035

    nina035
    Alexandra, to si myslela tak, že ak som mala pohľadávku z roku 2003, keď som platila paušálnu daň, a tú pohľadávku mi vyplatili až 18.1.2004, tak to nemusím uvádzať do daňového priznania v roku 2004, nakoľko sa ten príjem považuje zdanený v roku 2003 z dôvodu, že som mala zaplatenú na ten rok paušálnu daň??? Díky za skorú odpoved. Čo sa týka poistky, to mi je jasné, že za 12/03 si nemôžem túto poistku dať do nákladov, ale ten príjem mi vrtá v hlave a som z toho zmätená a dnes je posledný deň pre mňa aby som si to dala dokopy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.