Zavrieť

Porady

Zostatkova cena pri predaji IM

Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu.V roku 2002 sme kúpili investičný majetok. V roku 2002 sme nezačali daňovo odpisovať inv.majetok z dôvodu prerušenia odpisovania. Učtovný odpis bol uplatnený. V roku 2003 sme odpisy ulatnili. V roku 2004 sme inv.majetok predali, odpisy som už neuplatnila. Z dôvodu prerušenia odpisov mám rozdielnu zostatkovú cenu účtovnú a daňovú. Zost. cenu účtovnú som zaúčtovala na 541, ale neviem či si môžem uplatniť rozdiel medzi zost. cenou účtovnou a daňovou v daňovom priznaní cez odpočítateľné položky. Ak áno, tak v ktorom riadku DP sa to má uvádzať ?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    ja si myslím že áno a dala by som to medzi ostatné položky znižujúce HV na r. 290

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    to zalezi od toho, v ktorom roku povolili, ze si mozes prerusit odpisovanie. Uz sa nepamatam, ci to bolo uz pre rok 2002,alebo až pre rok 2003. Takze toto si over. Ak to platilo uz pre rok 2002, tak si mozes dat celu danovu zostatkovu cenu do nakladov. Ak to platilo az pre rok 2003, tak ste o ten jeden odpis prisli. papa.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    alexxandra
    to zalezi od toho, v ktorom roku povolili, ze si mozes prerusit odpisovanie. Uz sa nepamatam, ci to bolo uz pre rok 2002,alebo až pre rok 2003. Takze toto si over. Ak to platilo uz pre rok 2002, tak si mozes dat celu danovu zostatkovu cenu do nakladov. Ak to platilo az pre rok 2003, tak ste o ten jeden odpis prisli. papa.
    to platilo už pre rok 2001

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    no tak je to jasne :-) Kruci, ale ten cas leti :-))) Ja som mala pocit,ze som o tom citala predvcerom ;-)))

    Zostatkova cena pri predaji IM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.