Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Ahojte!

Chcela by som si niečo ujasniť! Je uplatnenie daňového bonusu nejako obmedzené vekom??? Určite je ale ako? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    do 16 rokov dietata by nemali byt problemy a potom treba potvrdenie o navsteve skoly. Iste je aj daka horna hranica, predpokladam, ze asi 26 rokov, ale nie som si ista.

    Naile je offline (nepripojený) Naile

    Naile
    Daňový bonus sa dá uplatniť do dovršenia veku 25 rokov v nadväznosti ZDP na zákon č.600/2003 Z. o prídavku na dieťa.
    Zníženie sadzby starobného poistenia za nezaopatrené dieťa o 0,5 % sa dá uplatniť do dovršenia veku 26 rokov podľa zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení.
    človiečik Vladimír Ozimý
    správne som pochopil že ak je odpočitateľná položka na manželku tak sa nedá uplatniť daňový bonus. Surne

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Ja si myslím, že dá, prečo by sa nemal? Ak si daň. bonus neuplatňuje manželka nie je podľa mňa dôvod aby si ho nemohol uplatniť manžel (teda samozrejme ak splňa podmienky)!
    Ak má niekto iný názor nech napíše

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    saglucka
    Ja si myslím, že dá, prečo by sa nemal? Ak si daň. bonus neuplatňuje manželka nie je podľa mňa dôvod aby si ho nemohol uplatniť manžel (teda samozrejme ak splňa podmienky)!
    Ak má niekto iný názor nech napíše
    Súhlasím so Sagluckou. Pokiaľ sú splnené podmienky na uplatnenie danového bonusu tak je to OK. Odpočítateľná položka na manželku nemá vplyv na uplatňovanie daňového bonusu na dieťa.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Vladimír Ozimý
    správne som pochopil že ak je odpočitateľná položka na manželku tak sa nedá uplatniť daňový bonus. Surne
    Moze sa uplatnit odpocitatelna polozka na manzelku aj na dieta, pokial danovy bonus na dieta nebol vyplateny v plnej vyske, t.j. 4800/1 dieta, ktory si uplatni jeden z rodicov

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    Vladimír Ozimý
    správne som pochopil že ak je odpočitateľná položka na manželku tak sa nedá uplatniť daňový bonus. Surne
    ako si sa dopracoval k takémuto názoru?

    flauta je offline (nepripojený) flauta

    flauta
    Môžem si uplatniť daňový bonus na študenta VŠ, ktorý popri dennom štúdiu na polovičný úväzok pracuje a zarába v priemere 4000.-Sk?

    stuko je offline (nepripojený) stuko

    Po vyštudovaní dvoch vysokých škôl (právo, management) sa plne venujem obom činnostiam. ...viac stuko
    flauta
    Môžem si uplatniť daňový bonus na študenta VŠ, ktorý popri dennom štúdiu na polovičný úväzok pracuje a zarába v priemere 4000.-Sk?
    ano, za podmienok ze ide o denneho studenta a ma menej ako 25 rokov.
    v tomto pripade su jeho prijmy uplne zanedbatelne, aj keby zarobil milion mesacne narok na bonus pre rodica je

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.